38 m kw. dla 2 osób: zabudowa otwartej kuchni

Kupiliśmy niewielkie mieszkanie w nowo budowanym domu. Inwestycja rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy, możemy więc jeszcze zmienić zaplanowany układ ścian. Zastanawiamy się, jak zaprojektować kuchnię. Chcielibyśmy nieco powiększyć łazienkę, na przykład kosztem przedpokoju. Prosimy o pomoc. Artur z Krakowa

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Ciąg kuchenny został osłonięty od strony drzwi do pokoju wysokim regałem na sprzęt radiowo-telewizyjny. Naprzeciwko regału, w rogu pokoju, zaplanowałam niewielki kąt wypoczynkowy z kanapą.

Z części dziennej wchodzi się do sypialni. Dzięki temu jedną ze ścian tego długiego i wąskiego pomieszczenia można zabudować szafami z suwanymi drzwiami. Oprócz nich w sypialni jest łóżko z nocną szafką.

Łazienkę powiększyłam o część przedpokoju. Jest w niej miejsce na wannę (90 x 160 cm), zamontowaną w blacie umywalkę (szer. 50 cm), sedes i pralkę (45 x 60 cm). We wnęce za sedesem ukryta jest szafka na środki czystości. W wejściu do łazienki proponuję suwane drzwi.

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

W jednociągowej zabudowie kuchennej mieszczą się wszystkie urządzenia. Od pokoju kuchnię symbolicznie oddziela regał. Znajduje się w centrum pomieszczenia i sięga do sufitu. Przy wejściu do pokoju usytuowałem kąt jadalny, a w głębi w pobliżu okna - kąt wypoczynkowy. Do sypialni wchodzi się z przedpokoju. Mieści się w niej duże łóżko z nocnymi szafkami i szafa.

W łazience zaplanowałem prostokątną wannę (70 x 150 cm), umywalkę (szer. 60 cm), podwieszany sedes i pralkę (45 x 60 cm). Nad sedesem i umywalką jest lustro z długą półką na kosmetyki. W przedpokoju zmieściła się duża szafa na wierzchnie ubrania i mniejsza na obuwie. Obie mają przesuwane drzwi.

Więcej o: