51,6 m kw. dla 3 osób Oddzielne miejsce do spania

Kupiliśmy nowe mieszkanie, niestety, jest mało funkcjonalne i nie spełnia naszych potrzeb oraz oczekiwań. Postanowiliśmy połączyć kuchnię z pokojem i wydzielić dla nas choć niedużą sypialnię. Mniejszy pokój chcemy przeznaczyć dla dziecka. potrzebne są nam szafy, ale nie wiemy, gdzie je umieścić. Agnieszka z Warszawy

Propozycja 1

Anna Malesińska

W sypialni oprócz łóżka jest spora szafa. Drugą szafę umieściłam w przedpokoju. Kuchnia jest niewielka, ma tylko jeden ciąg roboczy, ale są w niej wszystkie niezbędne sprzęty. Tuż przy niej, we wnęce, zaplanowałam kąt jadalny ze sporym stołem, a dalej, przy balkonowym oknie - aneks wypoczynkowy. Przy ściance wydzielającej sypialnię stoi regalik ze sprzętem radiowo-telewizyjnym.

W nieco powiększonej łazience jest wanna (90 x 200 cm), sedes, umywalka (szer. 40 cm) i pralka (48 x 60 cm). Proponuję zlikwidować osobne w.c. i urządzić w nim pomieszczenie gospodarcze z szafą.

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Do sypialni wchodzi się z pokoju dziennego przez przesuwane drzwi. W otwartej na przedpokój części dziennej zaplanowałam aneks wypoczynkowy i jadalny. Niewielka kuchnia ma zabudowę w kształcie litery L; od strony pokoju osłania ją wolno stojąca wysoka szafka. Drzwi do pokoju dziecięcego są teraz usytuowane w skośnej ściance - ułatwia to poruszanie się po przedpokoju.

W łazience jest wanna (70 x 170 cm), umywalka (szer. 55 cm), sedes i pralka (45 x 60 cm). W dawnym w.c. zaplanowałam dodatkową szafę.

Więcej o: