36 m kw. dla 2 osób Otwarta przestrzeń z aneksami

Nasze niewielkie mieszkanie Jest dopiero w trakcie realizacji, możemy więc jeszcze zmienić usytuowanie i przeznaczenie pomieszczeń . Chcielibyśmy tak zagospodarować wnętrze, Żeby sprawiało wrażenie bardziej przestronnego. Zastanawiamy się, czy wydzielić kuchnię , czy też połączyć ją z pokojem. czy w małej Łazience zmieści się pralka? Małgorzata z Wrocławia

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

W pokoju dziennym, tuż przy wejściu, zaplanowałem kąt jadalny z dużym stołem. Od strony przedpokoju osłania go fragment ścianki. W głębi pomieszczenia jest miejsce na część wypoczynkową. Przy ścianie oddzielającej kuchnię i sypialnię znajduje się wnęka na regał ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. Kuchnia i sypialnia mimo niewielkiej przestrzeni zostały funkcjonalnie zagospodarowane. Ciąg kuchenny w kształcie litery U jest tak długi, że z powodzeniem można w nim zainstalować (np. między zlewozmywakiem a lodówką) pralkę, na którą nie ma miejsca w łazience. W sypialni oprócz dużego łóżka i szafy zmieściło się biurko.

Przedpokój został nieznacznie powiększony, ale nadal jest wąski i dość ciasny. Aby drzwi do garderoby nie przeszkadzały, warto zdecydować się na przesuwane. W małej łazience zamiast wanny proponuję zamontować kabinę prysznicową (80 x 80 cm). Zaplanowałem również małą umywalkę (szer. 50 cm) i sedes.

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Ciąg kuchenny ma kształt litery C i mieści się w zaplanowanym miejscu. Od przedpokoju oddziela go krótka ścianka. Po przeciwnej stronie wnętrza są dwa aneksy: wypoczynkowy i sypialny, a między nimi - ścianka z luksferów. W rogu, w miejscu dawnej sypialni, powstało miejsce na minibibliotekę z regałami i fotelem.

Pozostałe pomieszczenia znajdują się w pierwotnych miejscach. Przedpokój i garderoba zostały nieco powiększone. Łazienka pozostała bez zmian. Na niewielkiej powierzchni mieszczą się potrzebne urządzenia: podwieszany sedes i umywalka (szer. 55 cm), narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm) oraz oddzielona od niej ścianką pralka (40 x 60 cm).

Więcej o: