50,5 m kw. dla 2 osób Więcej miejsca w łazience

Nasze nowe mieszkanie chcielibyśmy urządzić w nowoczesnym stylu. Kuchnię zamierzamy połączyć z dużym pokojem, w mniejszym pokoju planujemy sypialnię. W łazience oprócz wanny, umywalki i sedesu chcielibyśmy umieścić bidet, ale należałoby ją wówczas nieco powiększyć. Czy to jest możliwe? Prosimy także o wydzielenie miejsca do pracy. Iwona z Wrocławia

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Dzięki połączeniu kuchni z dużym pokojem powstała otwarta część dzienna. Zabudowę kuchenną w kształcie litery U umieściłam w narożniku przy wejściu. Przy oddzielającej ją od przedpokoju ściance stoi szafa. Obok aneksu kuchennego jest zaciszny kąt jadalny z okrągłym stołem. Po przesunięciu wejścia do sypialni wygospodarowałam miejsce na dodatkową, drugą szafę. W pokoju dziennym, naprzeciwko kuchni, zaplanowałam kąt wypoczynkowy z narożną kanapą oraz kąt do pracy. Przy nim stoi komoda na sprzęt radiowo-telewizyjny. W sypialni mieści się łóżko z szafkami nocnymi oraz zajmująca całą ścianę pojemna szafa. W łazience jest asymetryczna wanna (90 x 150 cm), sedes i bidet, umywalka (szer. 60 cm) oraz pralka otwierana od góry (48 x 60 cm).

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

Przesunięto również ścianę oddzielającą sypialnię od przedpokoju. W sypialni mieści się duże łóżko i szafa, a w kameralnym kąciku przy łazience można było urządzić kąt do pracy.

Pokój dzienny jest połączony z kuchnią. Pozostawiono tylko krótką ściankę przy wejściu, która przysłania pokój od strony przedpokoju. Urządzenia kuchenne są usytuowane wzdłuż jednej ściany; dodatkowo na granicy obu pomieszczeń zaprojektowałem wyspę z szafkami. Od strony pokoju stoi przy niej stół. W rogu części dziennej jest kąt wypoczynkowy, a przy wejściu regał na książki i sprzęt radiowo-telewizyjny. W łazience w strefie kąpielowej zaplanowałem wannę (90 x 160 cm) i umywalkę (szer. 60 cm), a w toaletowej - sedes, bidet oraz pralkę (48 x 60 cm). Drzwi do łazienki są przesuwane.

Więcej o: