51,5 m kw. dla 1 osoby Zabudowa otwartej kuchni

Moje mieszkanie składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. Zamieszkam w nim sama, chciałabym więc, by było przede wszystkim przestronne. Marzę o otwartej kuchni, ale nie wiem, jak ją zagospodarować. W sypialni potrzebne jest mi miejsce do pracy. Czy zmieszczą się tam też szafy? Małgorzata z Warszawy

Propozycja 1

Justyna Burdow-Gołoś

Kuchnia jest teraz mniejsza niż na planie wyjściowym, ale mieszczą się w niej wszystkie potrzebne urządzenia. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Kuchnię od pokoju umownie oddziela duży stół. W części wypoczynkowej zaplanowałam rozkładaną kanapę (może służyć jako zapasowe łóżko dla gościa), fotel i niewielki regał na książki. W narożniku przy loggii zmieścił się mały regalik na sprzęt radiowo-telewizyjny. Sypialnia została nieco powiększona o część łazienki. Dzięki temu powstało miejsce na wygodną szafę wnękową, kąt do pracy, łóżko oraz regał na książki. Pomniejszona łazienka ma korzystne proporcje. Zaplanowałam w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), sedes, dużą umywalkę (szer. 60 cm) oraz dwie szafki. Pralkę proponuję zainstalować w ciągu kuchennym. W przedpokoju po nieznacznym przesunięciu ścianki znajdującej się przy drzwiach wejściowych zmieściła się spora szafa wnękowa na ubrania wierzchnie.

Propozycja 2

Anna Malesińska

Zabudowę kuchenną z jednym ciągiem roboczym zainstalowałam wzdłuż dłuższej ściany (w pobliżu pionów instalacyjnych znajdujących się przy wejściu do mieszkania). Umowną granicę między kuchnią a pokojem stanowi niewielki kąt jadalny. W dalszej części pokoju, przy balkonowych drzwiach, po jednej stronie stoi kanapa, a po drugiej regał na sprzęt radiowo-telewizyjny. Sypialnia została powiększona oraz połączona z dawną łazienką, w której jest teraz spora garderoba. W jednym narożniku pokoju, przy oknie, umieściłam kąt do pracy, w drugim - łóżko z nocną szafką.

W pierwotnie planowanej kuchni powstała łazienka zamykana prze-suwanymi drzwiami. Znajduje się w niej narożna wanna (90 x 170 cm), umywalka zainstalowana w blacie (szer. 40 cm), sedes, bidet i płytka pralka (48 x 60 cm). We wnęce w przedpokoju jest spora szafa na wierzchnie okrycia.

Więcej o: