40,5 m kw. dla 2 osób Funkcjonalna otwarta przestrzeń

Nasze mieszkanie jest dopiero w realizacji, więc możemy jeszcze zmienić układ ścian działowych. mamy dużo wątpliwości. chcielibyśmy, żeby nasze niewielkie mieszkanie sprawiało wrażenie przestronnego i było funkcjonalne. Zastanawiamy się, jak zagospodarować duży pokój z aneksem kuchennym. marzymy o jasnym przedpokoju, w którym zmieści się też szafa. W łazience chcielibyśmy umieścić narożną wannę. Barbara z Krakowa

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Długi, wąski pokój został zmniejszony na korzyść łazienki. Przesunięte jest też do niego wejście, dzięki czemu w sypialni powstało miejsce na dużą szafę. Kuchnia jest otwarta na część dzienną. Żeby doświetlić przedpokój w ścianie wydzielającej obydwa pomieszczenia proponuję umieścić luksfery. Zabudowę kuchenną w kształcie litery C od strony pokoju przysłania okrągły blat-barek. W narożniku przy oknie stoi kanapa z fotelem, a przy sypialni stół. W łazience znajduje się narożna asymetryczna wanna (75 x 150 cm), sedes, duża umywalka (szer. 60 cm) i pralka (60 x 60 cm).

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

Ciąg kuchenny ma kształt litery C ze ściętymi bokami; umieszczono w nim też pralkę (60 x 60 cm), by zyskać miejsce w łazience. Część roboczą kuchni od strony przedpokoju osłania narożna szafa z lustrzanymi drzwiami. Pokój dzienny od reszty mieszkania został częściowo wy-dzielony ścianką, dzięki czemu do przedpokoju dociera dzienne światło. Przy ściance jest aneks jadalny, a przy oknie kącik wypoczynkowy. Sypialnia powstała z części dużego pokoju. Prowadzą do niej dwa wejścia - zamykane z przed-pokoju i otwarte z pokoju dziennego. Oprócz łóżka mieści się w niej duża szafa.

W łazience zamykanej suwanymi drzwiami jest wanna (75 x 150 cm), umywalka (szer. 43 cm) i sedes.

Więcej o: