45 m kw. dla 2 osób Kuchnia w części dziennej

Kupiliśmy z mężem niewielkie mieszkanie. Już wkrótce w nim zamieszkamy, więc zaczęliśmy się zastanawiać, jak je zagospodarować. Nie potrzebujemy zbyt dużej kuchni, dlatego postanowiliśmy połączyć ją z pokojem dziennym i przedpokojem. nie wiemy jednak, jak usytuować w niej zestaw mebli i niezbędny sprzęt. chcielibyśmy również wydzielić gdzieś zaciszne miejsce do pracy z biurkiem i regałem. Ryszarda z Poznania

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W ciągu roboczym w kształcie litery L znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia. Naprzeciwko, przy wejściu do dziennego pokoju, powstało miejsce na duży stół z krzesłami. W głębi pomieszczenia, ścianką z luksferów wydzieliłam kąt do pracy. Od strony pokoju mieści się za nią część wypoczynkowa z kanapą i niskim stolikiem. Przy balkonowych drzwiach stoi szafka ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. nSypialnia jest w mniejszym wąskim pokoju. Mieści się w niej duże łóżko z nocnymi szafkami i szafa z suwanymi drzwiami. W łazience zaplanowałam prostokątną wannę (160 x 80 cm), sedes, dużą umywalkę (szer. 56 cm) i pralkę (60 x 60 cm). W przestronnym przedpokoju przy wejściu do otwartej części dziennej umieściłam dużą szafę zamykaną suwanymi drzwiami oraz niewielki narożny regalik.

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Naprzeciwko kuchni z części przedpokoju powstała mała garderoba. Wejście do niej od strony pokoju przysłania ścianka z dwoma rzędami luksferów. Za ścianką w głębi pokoju jest część wypoczynkowa z narożną kanapą, regałem, niskim stolikiem i szafką na sprzęt radiowo-telewizyjny stojącą przy balkonowych drzwiach. Z części mniejszego pokoju i łazienki wydzieliłam otwarty na przedpokój minigabinet. Żeby doświetlić nowe pomieszczenie w ścianie sypialni umieszczono luksfery. Łazienka została nieznacznie zmniejszona i wyposażona w kabinę prysznicową (90 x 90 cm), sedes, umywalkę (szer. 60 cm) i dużą pralkę (60 x 60 cm). W przdpokoju jest miejsce na niewielką szafkę na wierzchnie ubrania.

Więcej o: