51 m kw. dla 3 osób Oddzielny pokoik dla niemowlaka

Nasze nowe mieszkanie jest niewielkie, składa się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki i toalety. Chcielibyśmy wygospodarować w nim choćby niewielki kącik dla naszej kilkumiesięcznej córeczki. Marzymy o dużym łóżku w sypialni. nie wiemy, czy połączyć kuchnię z pokojem dziennym. Czy uda się wydzielić miejsce do pracy? Możemy zrezygnować z osobnej toalety na korzyść otwartej przestrzeni. lubimy wnętrza nowoczesne. Renata i Adam z Rudy Śląskiej

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Takie usytuowanie niemowlęcego pokoju - z wejściem z Państwa sypialni - umożliwia bliski kontakt z dzieckiem. Sąsiadująca z pokojem dziennym niewielka kuchnia jest otwarta na przedpokój, ale pozostawiono też wąskie przejście do pokoju. Żeby dodatkowo doświetlić ciemne pomieszczenie, w ścianie oddzielającej kuchnię od pokoju dziecięcego zamontowano pustaki szklane. Przy kuchennym pionie wodno-kanalizacyjnym wygospodarowałam miejsce na niewielką szafę wnękową. Ściana między pokojem dziennym a przedpokojem została tak ukształtowana, by powstały dwie wnęki. W jednej, od strony pokoju, mieści się kąt do pracy, w drugiej, od strony przedpokoju - szafa. W nieco powiększonej łazience jest wanna (75 x 150 cm), sedes i umywalka (szer. 48 cm). Pralkę umieściłam w ciągu roboczym.

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

Otwarta na pokój kuchnia znajduje się teraz w miejscu pierwotnie planowanej łazienki. W ciągu roboczym w kształcie litery U zaplanowałem również pralkę (60 x 60 cm). Dzięki temu udało się zyskać dodatkowe miejsce w łazience. W części dziennej, tuż przy aneksie kuchennym, znajduje się kąt jadalny i miejsce do pracy, a w rogu przy oknie - kąt wypoczynkowy. W głębi wnętrza jest aneks sypialny rodziców osłonięty wysokim regałem. Z aneksu prowadzi też dodatkowe wejście (zamykane suwanymi drzwiami) do pokoju dziecięcego. W przyszłości można je zabudować szafą. W łazience zaplanowałem prostokątną wannę (75 x 150 cm), umywalkę (szer. 48 cm) i podwieszany sedes. Naprzeciwko wejścia do mieszkania jest garderoba.

Więcej o: