51 m kw. dla 3 osób Dodatkowy pokój dla dziecka

Nasze nowe mieszkanie składa się z dwóch niewielkich pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. Oprócz pokoju dziennego potrzebny jest nam pokój dla naszej córki i sypialnia dla nas. Nie zależy nam na oddzielnej kuchni. W części dziennej chcielibyśmy ustawić stół. gdzie znaleźć miejsce na pojemną szafę lub na garderobę? Agnieszka i Tomasz z Olsztyna

Propozycja 1

Wioletta Sawczuk

Pokój dziecka nie jest duży, ale ma dobre proporcje. Pod oknem stoi rozkładany fotel do spania, a przy oknie - biurko. Regał znajduje się w płytkiej wnęce (w tej samej ścianie od strony pokoju dziennego są dwie miniwnęki). Nową kuchnię usytuowałam przy pionach wodno-kanalizacyjnych łazienki. Ciąg roboczy w kształcie litery L osłaniają ścianki z luksferami. Przy jednej z nich, na granicy pokoju i przedpokoju, znajduje się kąt jadalny. Nad nim proponuję zamontować podwieszany sufit z oświetleniem halogenowym. W głębi strefy dziennej usytuowałam część wypoczynkową. Na Państwa sypialnię został przeznaczony pokój za łazienką. Jej narożnik z wbudowanymi luksferami ma kształt łuku, dzięki czemu przejście do sypialni jest wygodniejsze. W łazience mieści się duża wanna (85 x 175 cm), podwieszany sedes i umywalka (szer. 55 cm), a we wnęce - pralka (60 x 60 cm). Przy wejściu do mieszkania wydzieliłam niewielką garderobę.

Propozycja 2

Anna Malesińska

W pokoju dziecięcym oprócz łóżka, biurka i małego regału mieści się spora szafa. Jest też wystarczająco dużo wolnej przestrzeni do zabawy. Otwarta kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L została usytuowana w miejscu planowanej łazienki. Tuż obok, za ścianą z pionami wodno-kanalizacyjnymi, znajduje się jadalnia. Na część wypoczynkową przeznaczyłam kącik przy balkonowym oknie. Natomiast w dawnej kuchni jest teraz sypialnia rodziców, a w niej - duże łóżko i szafa. Jeszcze jedna szafa zajmuje specjalnie wybudowaną wnękę, która stanowi umowną granicę między strefą dzienną a częścią wejściową do mieszkania. Łazienkę wydzieliłam z części przedpokoju. Zamiast wanny jest w niej spory brodzik zamykany skrzydłowymi drzwiami, a także umywalka (szer. 40 cm), sedes i otwierana od góry pralka (45 x 60 cm).

Więcej o: