36 m kw. dla 2 osób Wygodne miejsce do pracy

Nasze nowe mieszkanie jest niewielkie. Składa się z dwóch pokoi (w jednym z nich został wydzielony aneks kuchenny) przedpokoju, łazienki i małej garderoby. Potrzebne jest nam miejsce do pracy. Czy uda się je wydzielić w pokoju dziennym? Prosimy o zaplanowanie choćby niewielkiego kąta jadalnego w pobliżu kuchni. W sypialni chcielibyśmy mieć duże łóżko i szafę. Małgosia z Poznania

Propozycja 1

Anna Malesińska

W głębi pokoju dziennego znajduje się kąt wypoczynkowy z narożną kanapą. Przy wejściu, na zaplanowanym miejscu, pozostał aneks kuchenny. Ciąg roboczy jest tylko jeden, ale mieszczą się w nim wszystkie niezbędne urządzenia. Od strony pokoju przesłania go wygodny długi barek pełniący jednocześnie funkcję stołu. W niewielkiej sypialni oprócz łóżka z nocnymi szafkami zmieściła się szafa. W sąsiedztwie sypialni, przy wejściu do mieszkania, pozostawiłam małą garderobę (jest tu bardzo potrzebna - w przedpokoju nie ma wieszaka na wierzchnie okrycia). Łazienka jest dość wąska; proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), sedes, bidet oraz niewielką umywalkę (szer. 40 cm). Przy kabinie prysznicowej zmieści się pralka otwierana od góry (45 x 60 cm).

Propozycja 2

Krzysztof Radzanowski

Naprzeciwko kąta do pracy, przy ścianie z drzwiami wejściowymi, powstało miejsce na sporą szafę (wydzieliłem je, skracając nieco łazienkę). Zmieniłem też wejście do części dziennej - teraz jest szerokie i bez drzwi. Aneks kuchenny urządziłem w zaplanowanym miejscu, tyle że nie wzdłuż jednej ściany, ale w narożniku. Ciąg roboczy w kształcie litery L od strony wejścia osłania wnęka z regałem na sprzęt radiowo-telewizyjny. Za aneksem kuchennym znajduje się kąt jadalny, a prawie naprzeciwko - kąt wypoczynkowy. Obok kanapy można ustawić dwa regały (np. z płyty gipsowo-kartonowej), które nieco osłonią część wypoczynkową od strony przedpokoju. W łazience jest prostokątna wanna (70 x 170 cm), okrągła stojąca umywalka (śr. 40 cm), sedes oraz płytka pralka (35 x 60 cm).

Więcej o: