50 m kw. dla 1 osoby: przedpokój z garderobą

Chciałabym wydzielić niewielką garderobę w moim nowym mieszkaniu. Składa się ono z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i małego przedpokoju. Może w sypialni udałoby się również zmieścić dodatkową szafę? Nie mogę się zdecydować, czy kuchnię pozostawić bez zmian, czy połączyć ją z sąsiednim pokojem? W kuchni chciałabym mieć kącik jadalny. Beata z Warszawy

Rozwiązanie 1

Ryszard Tomasik

Wchodzi się do niej z przedpokoju. Tuż obok znalazło się jeszcze miejsce na szafę na wierzchnie okrycia. Zmiany te były możliwe po nieznacznym powiększeniu przedpokoju o część kuchni i szerokim otwarciu pokoju dziennego. Kuchnia pozostała oddzielnym pomieszczeniem. Mimo zmniejszenia jej powierzchni jest nadal funkcjonalna. Oprócz ciągu roboczego w kształcie litery L mieści się w niej kącik jadalny; większy aneks jadalny zaplanowałem w części dziennej. Pozostałe pomieszczenia pozostają bez zmian. Łazienkę proponuję wyposażyć w prostokątną wannę (150 x 70 cm), umywalkę (szer. 55 cm), pralkę (60 x 60 cm) i sedes.

Rozwiązanie 2

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Oprócz garderoby zaplanowałam dwie dodatkowe szafy - jedną w sypialni, drugą w przedpokoju (przy niewielkiej ściance oddzielającej go od otwartej części dziennej). Na wprost wejścia do pokoju znajduje się kąt wypoczynkowy z dwiema kanapami, a naprzeciwko kuchni - wygodny aneks jadalny z rozkładanym stołem. Przy garderobie powstało miejsce na szafkę ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. Zabudowa kuchenna w kształcie litery L jest osłonięta od strony pokoju dziennego krótką ścianką. Lodówka została ukryta we wnęce. Układ pozostałych pomieszczeń pozostał taki jak na planie wyjściowym. W sypialni łóżko stoi tak, żeby był do niego wygodny dostęp z obydwu stron. W małej, ale funkcjonalnej łazience proponuję zainstalować narożną wannę (160 x 80 cm), umywalkę (szer. 50 cm), sedes i dużą pralkę (60 x 60).

Więcej o: