35 m kw. dla 1 osoby Sypialnia mała, ale wygodna

Moim marzeniem jest wygodna sypialnia. Zastanawiam się, jak ją zaaranżować w mniejszym pokoju. Mogę jeszcze zmienić układ ścian, żeby poprawić proporcje niewielkich i, niestety, wąskich pomieszczeń. Potrzebne mi są także szafy, a może uda się wydzielić gdzieś choćby małą garderobę? Proszę również o propozycję kuchennej zabudowy. Ewa z Rzeszowa

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Ściany sypialni zostały tak ukształtowane, żeby powstały funkcjonalne wnęki. W sypialni i w przedpokoju są w nich szafy, a w pokoju dziennym - dwa regały na książki. W narożniku przy wejściu do pokoju proponuję zamontować półki (trójkątne) na dekoracyjne drobiazgi. Kuchnia znajduje się w pierwotnie planowanym miejscu. Osłaniają ją dwie ścianki różnej wielkości: węższa od strony przedpokoju, a szersza, z przeszklonym otworem - od strony strefy wypoczynkowej. W kuchni na przedłużeniu ciągu roboczego znajduje się kąt jadalny. W łazience jest kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 50 cm), sedes oraz pralka otwierana od góry (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Dzięki takim zmianom w niewielkiej sypialni znalazło się miejsce na sporą szafę zajmującą całą ścianę. Od strony pokoju przy sięgających do sufitu przeszklonych drzwiach sypialni wydzieliłem wnęki na półki. W części dziennej na umownej granicy pomiędzy strefą kuchenną a strefą wypoczynkową znajduje się kat jadalny. W kuchni zaplanowałem jeden ciąg roboczy oddzielony od przedpokoju wąską ścianką, a w części wypoczynkowej - dwie kanapy i regały. W łazience po zmianie układu kilku ścianek powstała wnęka na płytką pralkę (60 x 40 cm). Przy wejściu proponuję zainstalować wannę (70 x 90 cm), a obok niej umywalkę (szer. 54 cm) i sedes.

Więcej o: