45,3 m kw. dla 2 osób: jak najwięcej przestrzeni we wnętrzu

Chcemy optycznie powiększyć przestrzeń mieszkania, jesteśmy więc zdecydowani usunąć część ścian, zwłaszcza w części dziennej - myślimy o połączeniu kuchni z sąsiadującym z nią pokojem. Chcielibyśmy również powiększyć łazienkę, bo obecna (2,9 m kw.) nie jest zbyt komfortowa. Potrzebny jest nam kąt do pracy - gdzie go urządzić? Ze względu na dziecko, które może niedługo się pojawić, przydałaby się spora sypialnia. Jarek z Wrocławia

Propozycja 1

Anna Malesińska

Przedpokój od reszty wnętrza oddziela umownie jedynie wnęka z szafą. Przy niej, od strony kąta wypoczynkowego wyposażonego w narożną kanapę i dwa stoliki, stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L; w sąsiedztwie aneksu, przy ścianie między oknami, mieści się kwadratowy stół, przy którym wygodnie mogą usiąść do posiłku trzy osoby.

Sypialnia jest bardzo przestronna. Kąt do pracy usytuowałam przy oknie. Resztę pomieszczenia zajmuje dostępne z dwóch stron duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach, spora szafa oraz wnękowe regaliki, którymi zabudowano jedną ze ścian. W pokoju pozostało na tyle dużo wolnej przestrzeni, że kiedy urodzi się dziecko, bez problemu będzie można wstawić tu jeszcze łóżeczko.

Łazienka, zgodnie z Państwa życzeniem, została powiększona - przesunęłam ścianę oddzielającą ją od przedpokoju. Jest zamykana przesuwanymi drzwiami (sprawdzą się lepiej niż tradycyjne rozwierane, bo po otwarciu nie będą utrudniały poruszania się po niezbyt szerokim przejściu). W łazience zaplanowałam prostokątną wannę (170 x 70 cm), umywalkę (szer. 50 cm), podwieszany sedes oraz standardową pralkę (60 x 60 cm).

Propozycja 2

Wioletta Sawczuk

Niewielki przedpokój wydziela tylko ścianka tworząca płytką wnękę, w której można np. zawiesić wieszaki na okrycia wierzchnie. Dużą szafę ubraniową (na całą ścianę) zaplanowałam w Państwa sypialni. W aneksie do pracy po jednej stronie umieściłam biurko i wiszące półki na podręczne materiały, a po drugiej - regały na książki i segregatory.

Kąt wypoczynkowy usytuowałam przy przedpokojowej ściance. Naprzeciw, we wnęce przesłaniającej kuchenny ciąg roboczy w kształcie litery L, stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny (ekran jest doskonale widoczny z narożnej kanapy). Kąt jadalny usytuowałam przy ścianie między oknami.

W powiększonej łazience proponuję zainstalować prostokątną wannę (160 x 70 cm), podwieszany sedes oraz umywalkę (szer. 50 cm) zamontowaną na długim blacie; pod nim ukryłam standardową pralkę (60 x 60 cm). Pomieszczenie jest zamykane przesuwanymi drzwiami.

Więcej o: