48,1 m kw., dla 2 osób: problem - wąski przedpokój

Właśnie kupiliśmy nasze pierwsze mieszkanie i nie do końca podoba nam się jego rozkład. Nie mamy pomysłu, jak zagospodarować nieustawny przedpokój, zwłaszcza jego węższą część. Może dobrze byłoby otworzyć na niego kuchnię? Gdzie zaplanować szafy? Zastanawiamy się również, gdzie urządzić wygodne miejsce do pracy. Czy w łazience (jest dość przestronna) lepsza będzie wanna, czy też zastąpić ją kabiną prysznicową? Ilona ze Szczytna

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Otwarcie KUCHNI pozwoliło korzystnie zmienić niezbyt fortunne proporcje PRZEDPOKOJU

- skróciło go optycznie. Funkcjonalna kuchenna zabudowa ma kształt litery U; urządzenia (lodówka, kuchenka i zlewozmywak zainstalowany przy oknie, czyli w najwidniejszym miejscu) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu do pracy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Od strony pokoju dziennego szafki przesłania ścianka, przy której proponuję ustawić okrągły stół. Z tym niewielkim aneksem jadalnym sąsiaduje KĄT DO PRACY

z wygodnym głębokim blatem pełniącym funkcję biurka. Od reszty części dziennej jest oddzielony dwoma regałami (mogą być pełne bądź ażurowe). Po drugiej stronie wnętrza znajduje się kąt wypoczynkowy z kanapą i stolikiem; naprzeciwko, przy balkonowych drzwiach, ustawiłam szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Kształt i powierzchnia mniejszego pokoju (przeznaczonego na SYPIALNIĘ ) oraz ŁAZIENKI nie zostały zmienione. W SYPIALNI oprócz szafy ubraniowej stoi dostępne z dwóch stron podwójne łóżko z szafkami nocnymi po bokach. W sporej ŁAZIENCE bez problemu mieści się prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Przesunięcie wejścia pozwoliło powiększyć sypialnię o wnękę na szafę. KUCHENNA ZABUDOWA ma kształt litery L. W jej sąsiedztwie zaplanowałem kąt jadalny, a dalej, za wąską ścianką z regałem - KĄT DO PRACY . Po drugiej stronie POKOJU DZIENNEGO jest aneks wypoczynkowy.

ŁAZIENKA została podzielona na dwie części. W pierwszej znajduje się murowana kabina prysznicowa (z brodzikiem 70 x 90 cm), nablatowa umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. Druga część, zamykana składanymi drzwiami, to schowek na pralkę (60 x 60 cm) i suszarkę.

Zobacz także:

51 m kw. dla 2 osób : kąt do pracy w pokoju dziennym

45,3 m kw. dla 2 osób: jak najwięcej przestrzeni we wnętrzu

46,5 m kw. dla 2 osób: kąt jadalny potrzebny od zaraz

Więcej o: