47,5 m kw. dla 2 osób: szafy, schowek i praktyczna garderoba

Zastanawiamy się, gdzie zaplanować w mieszkaniu moją wymarzoną garderobę, szafy oraz schowek gospodarczy, w którym zmieściłyby się między innymi środki czystości i pralka (dzięki temu w niezbyt dużej łazience byłoby więcej miejsca). Przydałby się nam także zaciszny kąt do pracy z wygodnym biurkiem - czy lepiej umieścić go w pokoju dziennym, czy może w sypialni? Szukamy też dobrego pomysłu na zaaranżowanie łazienki i kuchni. Aleksandra z Lublina

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Schowek (na pralkę 60 x 60 cm i środki czystości) oraz jedną z szaf umieściłam w korytarzyku, po obu stronach wejścia do łazienki. Było to możliwe po zlikwidowaniu znajdujących się tu przedtem drzwi do kuchni, która teraz wraz z mniejszym pokojem tworzy otwartą strefę dzienną. Kuchenną zabudowę ze zlewozmywakiem i kuchenką usytuowałam wzdłuż jednej ściany; lodówkę i dodatkowe szafki znajdują się we wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych. Przy oknie jest dobre miejsce na duży stół. W części wypoczynkowej stoi m.in. kanapa, fotel i szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Sypialnia jest wyposażona w dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi i komodę.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

W łazience, pomniejszonej o malutką wnękę, zaplanowałam asymetryczną wannę narożną (160 x 90 cm), umywalkę (szer. 60 cm) oraz podwieszane urządzenia sanitarne: sedes i bidet.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

W gabinecie nie ma okna, proponuję więc częściowo przeszklić wydzielającą go ścianę. Środkowy pokój, przeznaczony na sypialnię, nieco zmniejszyłem, dzięki czemu w przedpokoju można było zaplanować dwie szafy. Kuchnia pozostała zamkniętym pomieszczeniem. Ciąg roboczy ma kształt litery L; wystarczyło też miejsca na mały stół (większy zaplanowałem w pokoju dziennym).

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W nieznacznie zmniejszonej łazience zmieściła się zarówno wanna (160 x 70 cm), jak i narożna kabina prysznicowa (80 x 80 cm). Jest także umywalka (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes.

Zobacz także:

49 m kw. dla 1 osoby: duże szafy czy garderoba?

50 m kw. dla 1 osoby: przedpokój z garderobą

Pokój z małym schowkiem

Więcej o: