58,6 m kw, dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na trzeci pokój

Mieszkanie jest spore jak na nasze potrzeby, mamy tylko jeden problem - potrzebujemy trzeciego pokoju, w którym moglibyśmy urządzić sypialnię. Gdzie znaleźć miejsce na dodatkowe pomieszczenie, a jednocześnie nie pogarszać funkcjonalności całego wnętrza? Wolelibyśmy pozostawić kuchnię tam, gdzie została zaplanowana, nie wiemy jednak, czy da się pogodzić te wymagania, biorąc pod uwagę rozkład wnętrza. Prosimy również o podpowiedź, jak zaaranżować łazienkę. Kamila ze Szczecina

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

SYPIALNIA jest bardzo widna i wygodna; bez problemu mieści się w niej dostępne z dwóch stron podwójne łóżko z szafkami nocnymi po bokach i pojemna szafa zajmująca całą krótszą ścianę. W POKOJU DZIECKA , który urządziłam tam, gdzie przedtem była KUCHNIA , znajduje się łóżko, biurko z regalikami przeznaczonymi na książki i zabawki oraz szafa. W POKOJU DZIENNYM oprócz kąta wypoczynkowego zaplanowałam aneks jadalny.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Wygodna KUCHNIA zajęła miejsce ŁAZIENKI , a tę przeniosłam do dawnego pomieszczenia gospodarczego. KUCHNIĘ od POKOJU DZIENNEGO oddziela ścianka, którą proponuję częściowo przeszklić pustakami szklanymi. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Oprócz lodówki, kuchenki i zlewozmywaka jest tu także pralka - dzięki temu ŁAZIENKA o nieregularnym kształcie zyskała na przestronności i funkcjonalności. Zaplanowałam w niej prostokątną wannę (150 x 80 cm), umywalkę (szer. 55 cm) zainstalowaną na skośnej ściance oraz podwieszany sedes.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Otwarta KUCHNIA powstała w dawnym pomieszczeniu gospodarczym powiększonym o część PRZEDPOKOJU . Zabudowa składa się z dwóch ciągów roboczych połączonych wąziutkim odcinkiem blatu. Z PRZEDPOKOJU wchodzi się do POKOJU DZIECKA i do części dziennej, a z niej - do SYPIALNI rodziców oraz do ŁAZIENKI (mniejszej niż zaplanowana, co pozwoliło przesłonić ścianką drzwi prowadzące do tych pomieszczeń).

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W ŁAZIENCE jest narożna kabina prysznicowa (80 x 80 cm), umywalka (szer. 50 cm), podwieszany sedes i standardowa pralka (60 x 60 cm) ukryta w zamykanej wnęce.

Zobacz także:

53,4 m kw. dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na trzeci pokój

40,6 m kw. dla 1 osoby: sposób na ciasny przedpokój i kuchnię

56 m kw. dla 2 osób: otwieramy kuchnię na pokój dzienny

Więcej o: