92,2 m kw., dla 3 osób: przestronny salon, koniecznie z kominkiem

Nowe duże mieszkanie, a w nim na razie dwa spore pokoje, łazienka oraz toaleta. Szukamy pomysłu na zagospodarowanie wnętrza. Marzy nam się salon z kominkiem, zastanawiamy się nad otwartą kuchnią. Oprócz przestronnej części dziennej, wspólnej dla całej rodziny, potrzebna jest nam sypialnia oraz pokój dla córki studentki - najlepiej z wydzielonym miejscem do spania. Jak podzielić przestrzeń, żeby mieszkanie było funkcjonalne i wyglądało estetycznie? Liliana i Sławomir z Łodzi

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Wygodne miejsce na kąt wypoczynkowy powstało po usunięciu ściany przegradzającej wykusz (uwaga: przed przystąpieniem do prac należy się jednak upewnić, czy nie jest to ściana konstrukcyjna!). Przy krótszej ścianie garderoby znajduje się kominek; przy dłuższej usytuowałam szafki/zabudowę, przeznaczone m.in. na sprzęt RTV.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Do KUCHNI prowadzą dwa otwarte wejścia - z PRZEDPOKOJU i z kąta jadalnego usytuowanego w pobliżu balkonu. Funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery L przesłania wnęka z zabudowaną lodówką i szafkami sięgającymi do samego sufitu.

Łóżko w pokoju córki umieściłam na podeście z pojemnymi szufladami-schowkami; kąt do spania można zasłaniać na dzień np. kotarą bądź roletą. Obok łóżka zaplanowałam nietypową szafę (wąską, ale głęboką) - razem z frontem wysuwa się stelaż na wieszaki z ubraniami.

Przestronna ŁAZIENKA jest wyposażona w prostokątną wannę (170 x 70 cm), dwie umywalki (każda szer. 50 cm) oraz podwieszany sedes. Standardową pralkę (60 x 60 cm) ukryłam za ścianką przy wannie. W przedpokoju zmieściła się szafa na ubrania wierzchnie.

Rozwiązanie 2

Tomasz Wieczorek

Tradycyjny kominek proponuję zastąpić urządzeniem "bio", niewymagającym podłączenia do komina. Kuchenny ciąg roboczy składa się z niskiej zabudowy, płynnie przechodzącej w szafki w POKOJU DZIENNYM , oraz wyspy o nietypowym kształcie. Naprzeciw jednej z szaf w przedpokoju jest szafka na buty, pełniąca też funkcję siedziska.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W pokoju córki łóżko zasłaniają suwane panele. Do tego pomieszczenia, do sypialni rodziców i do łazienki (z dwóch stron!) prowadzą suwane drzwi. W ŁAZIENCE jest wanna (170 x 80 cm), dwie umywalki (każda szer. 50 cm) oraz podwieszany sedes. We wnęce od strony kuchni ukryłem pralkę (60 x 60 cm).

Zobacz także:

49 m kw. dla 2 osób: jak powiększyć małą łazienkę

48,1 m kw., dla 2 osób: problem - wąski przedpokój

54,3 m kw. dla 3 osób: sypialnia w części dziennej

Więcej o: