28,8 m kw., dla 3 osób: pokój dzienny z miejscem do spania

Mieszkanie ma niecałe 30 m kw., ale są w nim dwa pokoje. Jeden z nich (mniejszy) chcemy przeznaczyć dla syna, drugi musi pełnić funkcję zarówno pokoju dziennego, jak i naszej sypialni. Jak go urządzić? Kuchnia jest zaplanowana we wnęce, myślimy o wyburzeniu ściany oddzielającej ją od przedpokoju i w ten sposób powiększyć optycznie przestrzeń. Jesteśmy gotowi zrezygnować również z przedpokojowej wnęki na szafę. Szukamy też pomysłu na zagospodarowanie malutkiej łazienki. Justyna z Wrocławia

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIĘ od pokoju dziennego oddziela niska ścianka, przy której proponuję zamocować szeroki blat pełniący funkcję stołu (w razie potrzeby może również służyć jako miejsce do pracy). Kuchenną zabudowę zaplanowałam wzdłuż jednej ściany; urządzenia AGD (lodówka, kuchenka/płyta grzejna oraz okrągły zlewozmywak) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu roboczego.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Od strony pokoju przy ściance stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny, a naprzeciwko niej - wygodna rozkładana kanapa (miejsce do spania dla rodziców). POKÓJ SYNA jest nieco mniejszy niż na planie wyjściowym, ale bez problemu mieści się w nim łóżko, biurko i niewielka szafa.

W ŁAZIENCE , urządzonej po drugiej stronie wejścia do mieszkania, proponuję zainstalować asymetryczną wannę narożną (140 x 90 cm) i umywalkę (szer. 55 cm). Pralkę przeniosłam do toalety - otwierany od góry wąski model (40 x 60 cm) stoi we wnęce przy pionach instalacyjnych. W PRZEDPOKOJU zmieściła się mała szafa przeznaczona na odzież wierzchnią oraz (przy drzwiach wejściowych) szafka na buty.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Zabudowa w KUCHNI zaaranżowanej w istniejącej wnęce ma kształt litery L; urządzenia AGD (lodówka, okrągły zlewozmywak, kuchenka) są przeddzielone krótkimi odcinkami blatu roboczego. Od strony POKOJU DZIENNEGO kuchnię przesłania prostokątny stół. Stojąca za nim rozkładana kanapa narożna zmienia się na noc w miejsce do spania dla rodziców; naprzeciwko niej znajduje się szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Pokój syna jest wyposażony tak samo jak w poprzednim wariancie.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W zmodernizowanej ŁAZIENCE zaplanowałem narożną kabinę prysznicową (80 x 80 cm), umywalkę (szer. 55 cm), podwieszany sedes oraz otwieraną od góry płytką pralkę (40 x 60 cm). W przedpokoju zmieściła się spora szafa ubraniowa. W kąciku przy niej proponuję zbudować szafkę (np. na buty) albo otwarte półki - taki mebelek o nietypowym kształcie ułatwi poruszanie się po pomieszczeniu i zapewni wygodne wejście do części dziennej.

Zobacz także:

53 m kw. dla 2 osób: dodatkowy pokój w mieszkaniu

41,2 m kw. dla 2 osób: przebudowa nieustawnej kuchni

51,7 m kw. dla 3-4 osób: dodatkowy pokój w miejscu kuchni

Więcej o: