51,5 m kw., dla 3 osób: urządzamy mieszkanie z myślą o dziecku

Na razie jest nas dwoje, ale nasze nowe mieszkanie chcemy urządzić przyszłościowo - od razu zaplanować w nim pokój dla przyszłego dziecka. Problem polega na tym, że są w nim tylko dwa pokoje, a my potrzebujemy trzech (oprócz dziecięcego chcielibyśmy mieć swoją sypialnię i pokój dzienny). Kuchnię jesteśmy skłonni przenieść do części dziennej. Czy w łazience uda się zmieścić i wannę, i kabinę prysznicową? Szukamy też dobrego miejsca na choćby niewielki kąt do pracy. Ewelina i Łukasz z Braniewa

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Pozostałą powierzchnię POKOJU DZIENNEGO zajmują aneksy: wypoczynkowy (z kanapą i dwoma stolikami kawowymi), jadalny (z okrągłym stołem) oraz do pracy (ze sporym biurkiem). Przy wejściu zmieściła się szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

POKÓJ DZIECKA jest wyposażony w łóżko, szafę ubraniową i biurko (dopóki pociecha będzie mała, zamiast tego ostatniego mebla może tu stać na przykład komódka z przewijakiem, a potem stolik do rysowania). W Państwa SYPIALNI zaplanowałam dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi i szafę. Szafa znajduje się także w PRZEDPOKOJU u, tuż przy drzwiach wejściowych do mieszkania.

ŁAZIENKĘ powiększyłam częściowo kosztem Państwa sypialni, a częściowo - kosztem przedpokoju. Dzięki tym zmianom bez problemu mieści się w niej zarówno wanna (170 x 70 cm), jak i kabina prysznicowa (90 x 90 cm). Jest również umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz pralka (płytsza od standardowej: 45 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Naprzeciwko niej, przy skośnej ścianie, usytuowałem aneksy: jadalny z prostokątnym stołem oraz wypoczynkowy z kanapą, fotelem i stolikiem oraz - przy wejściu do pokoju - szafką na sprzęt RTV. Kąt do pracy znajduje się w Państwa sypialni.

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

Do powiększonej ŁAZIENKI wchodzi się przez drzwi osadzone w skośnej ściance. Zgodnie z Państwa życzeniem, zaplanowałem tu zarówno wannę (160 x 80 cm), jak i kabinę prysznicową (80 x 80 cm); obydwa urządzenia stoją obok siebie we wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych. Oprócz nich jest jeszcze umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz płytka pralka (45 x 60 cm). W przedpokoju powstała niewielka garderoba.

Zobacz także:

53,4 m kw. dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na trzeci pokój

65,2 m kw. dla 3 osób: jak wygospodarować dodatkowy pokój?

56,1 m kw. dla 3 osób: pokój dzienny z aneksem kuchennym

Więcej o: