73 m kw., dla 2 osób: duża łazienka z wanną i natryskiem

W naszym pierwszym mieszkaniu zamierzamy poprawić kilka rzeczy. Przede wszystkim - powiększyć łazienkę o garderobę i zainstalować w niej zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową (bez brodzika). Nową garderobę chcemy urządzić w miejscu obecnej toalety. Myślimy również o połączeniu kuchni z pokojem dziennym i ewentualnie optycznym oddzieleniu tych dwóch pomieszczeń, np. wyspą. W kuchni jest okno - czy ustawiać pod nim szafki? W dwóch mniejszych pokojach planujemy urządzić sypialnię i pokój do pracy. Wanda z Oleśnicy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W kąpielowej części ŁAZIENKI umieściłam prostokątną wannę (180 x 80 cm), kabinę prysznicową (120 x 75 cm, bez brodzika, z odpływem bezpośrednio w podłodze), umywalkę (szer. 65 cm) i pralkę (60 x 50 cm). W części toaletowej oprócz sedesu jest umywalka. Tam, gdzie przedtem było w.c., powstała garderoba zamykana przesuwanymi drzwiami.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Z garderobą sąsiaduje Państwa SYPIALNIA . Przesunęłam drzwi do niej, tak by nie znajdowały się naprzeciwko drzwi wejściowych do mieszkania - w tym miejscu jest teraz wnęka z szafą, wygospodarowana kosztem sypialni i gabinetu. W obydwu pokojach zaplanowałam szafę; GABINET wyposażyłam także w wygodny blat-biurko oraz rozkładaną kanapę, pomieszczenie to może więc służyć także jako pokój gościnny.

KUCHNIA została otwarta zarówno na pokój dzienny, jak i przedpokój. Główny ciąg roboczy mieści się wzdłuż jednej ściany; szafki naprzeciwko, tworzące tzw. półwysep, pełnią funkcję bufetu; od strony aneksu wypoczynkowego stoi przy nich szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny (ekran jest dobrze widoczny z narożnej kanapy). Przy oknie balkonowym usytuowałam kąt jadalny z rozkładanym okrągłym stołem.

Rozwiązanie 2

Michał Grzelak

Kabina prysznicowa (bez brodzika) zajmuje narożnik ŁAZIENKI ; od prostokątnej wanny (170 x 70 cm) oddziela ją ścianka. Druga ścianka wydziela kąt z podwieszanym sedesem. Jeśli nie odpowiada Państwu przeniesienie pralki do kuchni, urządzenie (np. 60 x 40 cm) można zainstalować w zabudowie przy umywalce. Część wejściową przedpokoju poszerzyłem kosztem sypialni i gabinetu (pokoju gościnnego). Dzięki załamaniu ściany między tymi dwoma pomieszczeniami w gabinecie powstała wnęka na szafę.

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

KUCHNIA jest otwarta na pokój dzienny. Oprócz funkcjonalnej zabudowy w kształcie litery L zaplanowałem w niej wyspę z dodatkowymi szafkami. Pojemna szafka (typu cargo) znajduje się także w wydzielonej ściankami wnęce z zabudowaną lodówką, przesłaniającej kuchnię od strony kąta wypoczynkowego.

Zobacz także:

62 m kw., dla 2 osób: otwarta kuchnia - królestwo pani domu

86,7 m kw., dla 2 osób: spora garderoba i inne pojemne schowki

52 m kw., dla 2 osób: domowe biuro do pracy z komputerem

Więcej o: