69,8 m kw., dla 2 osób: bardzo kłopotliwy wąski przedpokój

Nasze nowe mieszkanie ma kształt litery L - i taki właśnie kształt ma przedpokój, który uważam za częściowo straconą powierzchnię. Stąd kłopot z jego rozsądnym zagospodarowaniem. Zastanawiam się więc nad wyburzeniem ściany między pokojem a kuchnią i włączeniem do strefy dziennej fragmentu przedpokoju. Myślę też o zlikwidowaniu osobnej toalety (jest wręcz mikroskopijna!). Przydałaby się garderoba i pokój do pracy, który w przyszłości będzie pokojem dziecięcym. Marcin ze Świdnika

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Wejściowa część PRZEDPOKOJU została powiększona kosztem pokoju, który przeznaczyłam na GABINET (ze względu na dodatkowe miejsce do spania może też pełnić funkcję pokoju gościnnego). W przedpokoju wydzieliłam narożną garderobę zamykaną dwuskrzydłowymi drzwiami. Obok niej zmieściła się szafa na okrycia wierzchnie.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Jadalnię od pokoju dziennego oddziela wąska ścianka, przy której od strony kąta wypoczynkowego stoi szafka na sprzęt RTV. Obok proponuję zbudować ażurowy regał na książki.

ŁAZIENKA została powiększona zarówno o toaletę, jak i o fragment sypialni. Ściana z instalacją wodno-kanalizacyjną dzieli ją na dwie strefy. W pierwszej znalazły się wszystkie niezbędne urządzenia łazienkowe: wanna (160 x 80 cm), nablatowa umywalka (szer. 56 cm) oraz podwieszany sedes. W drugiej części stoi pralka (60 x 60 cm), nad którą warto zawiesić półki albo szafkę.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Środkowa, wąska część przedpokoju tworzy wraz z salonem i KUCHNIĄ strefę dzienną; pomieszczenia są oddzielone tylko wąskimi ściankami. Trzecia część przedpokoju to korytarzyk z wejściem do łazienki i sypialni.

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; oprócz sprzętu AGD zmieściłem tu także pralkę (60 x 60 cm). Przy pozostawionym fragmencie ściany PRZEDPOKOJU jest kąt jadalny. Sypialnia, urządzona w pokoju z mniejszym balkonem, jest mniejsza niż na planie wyjściowym. Jej kosztem powstała garderoba, do której włączyłem też niewielką część łazienki połączonej z w.c. W ŁAZIENCE zaplanowałem asymetryczną wannę narożną (100 x 90 cm), nablatową umywalkę (szer. 56 cm) oraz podwieszany sedes.

Zobacz także:

86,7 m kw., dla 2 osób: spora garderoba i inne pojemne schowki

74 m kw. dla 3 osób: wygodna kuchnia w dwóch wariantach

65,5 m kw., dla 1 osoby: kuchnia otwarta, ale częściowo zasłonięta

Więcej o: