64,5 m kw., dla 3 osób: mała łazienka z kabiną prysznicową

Planujemy nieco zmodernizować nasze mieszkanie. Problemem jest m.in. niezbyt duża łazienka. Wannę możemy zastąpić kabiną prysznicową, a pralkę przenieść do kuchni; przy sedesie chcielibyśmy zainstalować bidet. Przydałaby się nam garderoba, choćby niewielka, oraz kąt do pracy przy komputerze (ewentualnie zamykany, z szafką lub półkami). Myślimy o otwarciu kuchni na pokój dzienny. Gdzie wówczas umieścić aneks jadalny z wygodnym stołem? Będziemy wdzięczni za pomysły. Aleksandra z Białegostoku

Rozwiązanie 1

Michał Grzelak

Wyposażenie ŁAZIENKI stanowią: wydzielona ścianką narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), podwieszany sedes i bidet oraz umywalka (szer. 60 cm). Gdyby był problem z ukryciem umywalkowych rur w istniejącej ścianie, w odległości np. 10 cm od niej proponuję postawić tzw. przedściankę (zwykle ma ona pełną wysokość), która zasłoni całą instalację. Można ją zbudować z płyty gipsowo-kartonowej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Kosztem KUCHNI powstała spora garderoba, dzięki czemu udało się zachować osobne w.c. Zmniejszona kuchnia nadal jest bardzo funkcjonalna. Na końcu ciągu roboczego zaplanowałem podwyższony barek, który pełni również funkcję stolika śniadaniowego. Większy stół stoi w głębi POKOJU DZIENNEGO , w pobliżu wyjścia na balkon. W kącie wypoczynkowym jest kanapa, fotel i stolik kawowy; telewizor proponuję zawiesić na łazienkowej ścianie.

Aby nadać przedpokojowi kolisty kształt, trzeba było przebudować niektóre ściany, m.in. te wydzielające Państwa SYPIALNIĘ i pokój dziecka. Do tych pomieszczeń wchodzi się teraz przez drzwi umieszczone w skośnych ściankach.

Rozwiązanie 2

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Zgodnie z Państwa sugestią wannę w ŁAZIENCE zastąpiła kabina prysznicowa (90 x 90 cm) urządzona we wnęce wysuniętej na pokój dzienny. Jest również duża umywalka (szer. 68 cm), podwieszany sedes i bidet oraz pralka (60 x 60 cm). Między kabiną a pionami wodno-kanalizacyjnymi znajduje się pojemna szafka.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

KUCHNIA została całkowicie otwarta na POKÓJ DZIENNY . Ciąg roboczy z urządzeniami AGD (zlewozmywakiem, kuchenką i lodówką) zaplanowałam wzdłuż jednej ściany; jego uzupełnieniem są szafki tworzące wyspę. Przy niej stoi kanapa, a przy ścianie naprzeciw - szafka na sprzęt RTV. W głębi pokoju usytuowałam kąt jadalny z okrągłym stołem. Kąt do pracy zamykany dwuskrzydłowymi drzwiami znajduje się we wnęce przy ścianie łazienki. Wyposażenie "minigabinetu" stanowi blat i zawieszone nad nim półki.

Zobacz także:

95,7 m kw. dla 4 osób: w poszukiwaniu drugiej łazienki

61,3 m kw. dla 3 osób: wygodny gabinet w osobnym pokoju

69,2 m kw., dla 3 osób: szukamy miejsca na pojemne schowki