68,8 m kw., dla 3 osób: czteropokojowe dla trzech pokoleń

Będziemy mieszkać we trzy: ja, moja mama oraz nastoletnia córka. Potrzebna jest oczywiście osobna sypialnia dla każdej z nas, a także przestrzeń wspólna, czyli pokój dzienny, który w razie potrzeby będzie również pełnił funkcję pokoju gościnnego. Kuchnia została zaprojektowana jako zamknięte pomieszczenie, i tak wolimy ją zostawić; oprócz niezbędnych szafek chcemy w niej ustawić stół. Jak zmieścić wszystkie potrzebne urządzenia w naprawdę niewielkiej łazience? Adela z Kutna

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Szafy są też w SYPIALNIACH ; gdyby potrzebny był dodatkowy schowek, nad wejściem do POKOJU DZIENNEGO można zbudować pawlacz (zaznaczony na planie przerywaną linią). Ścianę wydzielającą pokój mamy proponuję częściowo przeszklić luksferami, co pozwoli doświetlić ciemny PRZEDPOKÓJ . W kuchni zaprojektowałam ciąg roboczy w kształcie litery L oraz kąt śniadaniowy z małym stołem; większy umieściłam w pokoju dziennym.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Łazienkę połączyłam z malutkim w.c. i przesunęłam wejście do niej. Dzięki tym zmianom pomieszczenie można sensowniej zagospodarować. Mieści się tu narożna kabina (90 x 90 cm), umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes i otwierana od góry wąska pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Do wszystkich pomieszczeń wchodzi się z PRZEDPOKOJU . Również w tym wariancie nad wejściem do pokoju dziennego znajduje się pawlacz. W KUCHNI zaprojektowałem wygodny ciąg roboczy w kształcie litery L i prostokątny stół (drugi, okrągły, stoi w pokoju dziennym).

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

Niewielką przedtem ŁAZIENKĘ powiększyłem kosztem pokoju córki. Teraz bez problemu mieści się w niej asymetryczna wanna narożna (95 x 100 cm), umywalka (szer. 55 cm) oraz podwieszany sedes. Pralkę standardowej wielkości (60 x 60 cm) ukryłem natomiast w schowku zamykanym dwuskrzydłowymi rozwieranymi drzwiami.

Zobacz także:

95,7 m kw. dla 4 osób: w poszukiwaniu drugiej łazienki

86 m kw. dla 4 osób. Oddzielne pokoje dziecięce

68,9 m kw. dla 3 osób: kuchnia otwarta na pokój dzienny