78 m kw. dla 3 osób Jak urządzić małą garderobę w sypialni

Kupiliśmy spore mieszkanie. Niestety, brakuje w nim wnęk na szafy. Czy można wydzielić choćby małą garderobę z wejściem z sypialni? Nie chcemy zmieniać pierwotnie zaplanowanego przeznaczenia pomieszczeń. Prosimy tylko o podpowiedź, jak urządzić kuchnię z jadalnią oraz pokój dla dziecka z miejscem do nauki. Małgorzata z Wrocławia

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

Przy ściance wydzielającej garderobę stoi duże łóżko, nad którym proponuję zrobić podświetlane wnęki z półkami. Mogą pełnić funkcję nocnych szafek. Naprzeciw, we wnęce powstałej po załamaniu ściany, zmieściły się dwa regały. Przy tej samej ścianie w pokoju dziecka stoi łóżko. W pomieszczeniu zaplanowałem również dwa małe regały na książki i szafę z suwanymi drzwiami, a w rogu przy oknie - biurko.W części dziennej otwarta kuchnia została usytuowana w narożniku przy łazience. Za nią, w kameralnym kąciku, warto ustawić stół, np. rozkładany; granicę między aneksem kuchennym a jadalnym stanowi blat-barek. W przestronnej strefie wypoczynkowej umieściłem dwie kanapy, małe szafki i regały. Przy wejściu są dwa wnękowe regały na książki i bibeloty. Łazienkę nieznacznie powiększyłem. Teraz wchodzi się do niej od strony wejścia do mieszkania. Jest w niej prostokątna wanna (75 x x 170 cm), duża umywalka (szer. 60 cm), a także mała pralka otwierana od góry(40 x 60 cm) i sedes, oddzielone wąską ścianką.

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

W wejściach do garderoby najlepiej sprawdzą się suwane drzwi. Z sypialnią sąsiaduje pokój dziecka z częścią sypialnianą (z łóżkiem i szafami) i częścią do nauki (z blatem i regałami) połączonymi suwanymi drzwiami. Ściankę powyżej blatu można zbudować ze szklanych pustaków.W części dziennej kuchnię usytuowałam w pobliżu balkonowego okna (odległość od pionu kanalizacyjnego pozwala poprowadzić odpływ w ścianie). Tuż przy aneksie jest wygodne miejsce na jadalnię. Łazienka została zmniejszona, więc w przedpokoju zmieści się szafa. W łazience proponuję zainstalować narożną kabinę prysznicową (80 x 80 cm), umywalkę (szer. 55 cm), podwieszany sedes i płytką pralkę (40 x 60 cm) w szafce.

Więcej o: