66 m kw. dla 2 osób. Aranżacja Części dziennej bez podziałów

Nowe trzypokojowe mieszkanie chcielibyśmy urządzić niebanalnie, a zarazem nowocześnie. Marzy nam się kuchnia połączona z pokojem, w sypialni duże łóżko, szafki nocne i toaletka, a w łazience - narożna wanna. W jednym z pokoi chcemy urządzić gabinet z miejscem do spania dla gości. Prosimy o pomysłowe rozwiązania. Anna z Warszawy

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

Nieznaczne przesunięcie ścian małych pokoi i otwarcie kuchni pozwoliło uzyskać funkcjonalną przestrzeń dzienną z aneksem kuchennym, kątem wypoczynkowym i jadalnym. Spory okrągły stół stoi przy ściance z luksferów wydzielającej przedpokój. Przy wejściu do mieszkania zaplanowałem małe pomieszczenie gospodarcze - minipralnię z płytką pralką (32 x 60 cm) - oraz szafy wnękowe z łamanymi drzwiami. Szafa jest również w sypialni. W gabinecie oprócz dwóch biurek zmieścił się rozkładany fotel - miejsce do spania dla gości.

W niewielkiej łazience znajduje się asymetryczna wanna narożna (100 x 150 cm), dwie zamontowane w długim blacie umywalki (szer. 60 cm każda) oraz sedes. Od strony wejścia zasłania go niewysoka ścianka ze szklanych pustaków. Przy drzwiach jest miejsce na dwie wysokie szafki.

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Otwarta część dzienna powstała z połączenia dwóch mniejszych pokoi i przedpokoju. Strefę wypoczynkową wydziela ścianka z półkami na sprzęt RTV i z podświetlanymi wnękami. Kuchnia z dwoma ciągami roboczymi jest teraz w miejscu łazienki. Wchodzi się do niej z przedpokoju i z aneksu jadalnego.

W głębi są dwa pokoje - gabinet z miejscem do spania oraz sypialnia zamykana podwójnymi przeszklonymi drzwiami. W sypialni i w przedpokoju zaplanowałam szafy. W powiększonym dawnym w.c. jest teraz łazienka. Mieści się w niej narożna wanna (100 x 150 cm), sedes, dwie umywalki (szer. 60 cm) i płytka pralka (38 x 60 cm).

Więcej o: