86 m kw. dla 4 osób. Oddzielne pokoje dziecięce

Nasze nowe mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchni i dwóch łazienek. Są nam potrzebne oddzielne pokoje dla dzieci i sypialnia, koniecznie z miejscem do pracy. Z jednej łazienki chcemy zrezygnować (wystarczy małe w.c.), a drugą powiększyć o część klatki schodowej - mamy zgodę dewelopera. Kuchnię wolimy zamkniętą, ale blisko pokoju dziennego. Joanna z Warszawy

Propozycja 1

Justyna Burdow-Gołoś

Ścianki pomiędzy trzema pokojami - dziecinnymi i sypialnią rodziców - zostały nieznacznie przesunięte, aby poprawić proporcje pomieszczeń. We wszystkich oprócz łóżek są też biurka i szafy. Pomiędzy sypialnią a mniejszym pokojem dziecięcym wydzieliłam małe w.c., wykorzystując kuchenne piony.

Do nowej kuchni nieznacznie przesuniętej w głąb pokoju prowadzą dwa wejścia zamykane suwanymi drzwiami. Najlepiej zamontować przeszklone, bo w pomieszczeniu nie ma okna. Tuż przy kuchni jest doskonałe miejsce na aneks jadalny; w głębi pokoju dziennego znajduje się część wypoczynkowa. W dużej łazience zaplanowałam prostokątną wannę (75 x 160 cm), umywalkę (szer. 56 cm), podwieszany sedes oraz wnękę na płytką pralkę (38 x 60 cm), kosz na bieliznę i suszarkę sufitową. Drzwi do wnęki powinny mieć otwory wentylacyjne. Przy wejściu do łazienki zmieściły się spore szafki.

Propozycja 2

Krzysztof Radzanowski

Do części dziennej przylega kuchnia zamykana przesuwanymi drzwiami. Ciąg roboczy jest długi - ma kształt litery C. W pobliżu kuchni zmieścił się kąt jadalny. Po zlikwidowaniu jednej łazienki w przedpokoju można było urządzić minigarderobę z pojemnymi szafami. Obok jest małe w.c.

Pokoje dla dzieci mają takie same powierzchnie, różnią się tylko kształtem. Sypialnia rodziców znajduje się po drugiej stronie mieszkania, obok łazienki powiększonej o część klatki schodowej.

W łazience przy wejściu w zamykanej wnęce mieści się płytka pralka (38 x 60 cm), kosz na bieliznę i suszarka sufitowa. Dalej są dwie umywalki (łącznej szer. 110 cm), narożna wanna (110 x 150 cm), podwieszany sedes i dwie szafeczki.

Więcej o: