88,6 m kw. dla 4 osób Mniej pomieszczeń, więcej przestrzeni

Chcemy zmienić układ pomieszczeń w naszym nowym mieszkaniu. Marzymy o połączeniu kuchni z pokojem, ale nie wiemy, gdzie wydzielić naszą sypialnię i kąt do pracy. Dwa pokoje potrzebne są dla dzieci. Czy w miejscu w.c. uda się zrobić garderobę? W łazience chcielibyśmy zmieścić kabinę prysznicową i choćby małą wannę.Ola z Torunia

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska

W części mieszkania przy wejściu układ pomieszczeń pozostał taki sam. Usytuowane tam pokoje dziecięce zostały jednakowo urządzone. Wzdłuż dwóch ścian umieszczono w nich łóżka, biurka i regały na książki, a przy wejściu - szafy. W łazience jest prostokątna wanna (70 x 170 cm), sedes, umywalka (szer. 50 cm) oraz narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm). Układ drugiej części mieszkania zmienił się całkowicie. W sypialni wydzielonej w części dziennej zaplanowałam łóżko i blat-toaletkę przy oknie. Kuchnia jest teraz aneksem pokoju, pomieszczenia oddziela tylko wysoki blat. W miejscu dawnego w.c. urządzono dostępne z kuchni pomieszczenie gospodarcze (pod blatem zmieściła się duża pralka). Obok znajduje się garderoba z wejściem z przedpokoju. W centralnej części pokoju dziennego usytuowałam kąt wypoczynkowy, a w rogu przy sypialni - kameralny kąt do pracy.

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

Dzięki zmianom w wejściowej części mieszkania można było zlikwidować niewygodny przedpokojowy "zaułek" z trojgiem drzwi. Pokoje dla dzieci są teraz mniejsze, ale bardzo ustawne. W każdym mieści się łóżko, biurko z regałami i szafa. Na funkcjonalności zyskała powiększona łazienka. Znajduje się w niej prostokątna wanna (70 x 170 cm), umywalka (szer. 50 cm), podwieszany sedes oraz - we wnęce - kabina prysznicowa (90 x 90 cm). Z pokoju dziennego wchodzi się do sypialni i do otwartej kuchni, którą od pokoju umownie oddziela szeroki blat-barek. W centrum pokoju jest aneks jadalny, a w rogu przy oknie - kameralny kąt do pracy. Przy sypialni zaplanowałem kąt wypoczynkowy.

Propozycja 3

Justyna Burdow-Gołoś

Część dzienną zaplanowałam w dużym pokoju, który został połączony z sąsiednim i otwarty na przedpokój. Z pokoju wchodzi się do sypialni usytuowanej w dawnej kuchni; nową kuchnię urządzono w miejscu w.c. Po zmniejszeniu pokoi dziecięcych powiększono łazienkę i wydzielono garderobę. W łazience jest wanna (90 x 170 cm), sedes, kabina prysznicowa (90 x 90 cm) i umywalka (szer. 50 cm). Pralka stoi w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym.

Więcej o: