59 m kw. dla 1 osoby Miejsce na małą garderobę

Zastanawiam się, jak urządzić moje nowe mieszkanie. Nie chciałabym wprowadzać dużych zmian w układzie pomieszczeń. Marzę o otwartej kuchni i choćby niewielkiej garderobie. Oprócz sypialni potrzebny jest mi gabinet, który mógłby jednocześnie być pokojem gościnnym. Czy w w.c. zmieści się mała kabina prysznicowa? Justyna z Sopotu

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Mniejsze pokoje mają teraz taką samą powierzchnię. Jeden z nich (przy garderobie) jest sypialnią, w drugim zaplanowałam gabinet z miejscem do spania dla gości. Duży pokój połączony z kuchnią i przedpokojem tworzy obszerną część dzienną. W aneksie kuchennym ciąg roboczy w kształcie litery C został od strony przedpokoju osłonięty ścianką z wnęką na sprzęt radiowo-telewizyjny. Pod oknem balkonowym stoi stół, a kąt wypoczynkowy znajduje się w głębi pokoju. Przesunięcie ścian między małymi pokojami pozwoliło również na poszerzenie łazienki. W nieco przebudowanym pomieszczeniu zaplanowałam prostokątną wannę (80 x 170 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i płytką pralkę (48 x 60 cm). W w.c. oprócz sedesu i małej umywalki (szer. 37 cm) mieści się kabina prysznicowa (90 x 90 cm). Drzwi do w.c. i garderoby są przesuwane.

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

Oprócz garderoby zaplanowałem dodatkowe szafy w sypialni, gabinecie i przedpokoju. Sypialnia znajduje się w jednym z mniejszych pokoi - tuż przy łazience. W drugim, bliżej wejścia do mieszkania, jest gabinet z rozkładaną kanapą dla gości. Pokój dzienny został połączony z kuchnią. Pomieszczenia te umownie oddziela stół oraz półokrągły regał z płyt gipsowo-kartonowych, który przesłania roboczą część kuchni. Kąt wypoczynkowy z dwiema kanapami usytuowałem naprzeciw wyjścia na balkon. W łazience mieści się prostokątna wanna (80 x 170 cm), umywalka (szer. 55 cm) i płytka pralka (48 x 60 cm). Do nieco powiększonego w.c. wchodzi się bezpośrednio z przedpokoju. Oprócz sedesu i umywalki (szer. 37 cm) jest w nim kabina prysznicowa (80 x 110 cm).

Więcej o: