56 m kw. dla 4 osób Przestronny pokój dzienny

Rozpoczęliśmy urządzanie naszego nowego mieszkania zaprojektowanego niestety dość chaotycznie. Na sypialnię przeznaczyliśmy najmniejszy pokój. Zastanawiamy się, jak zaaranżować pokój dla dwojga dzieci. W części dziennej potrzebujemy sporo miejsca na komplet starych babcinych mebli i pianino. Jesteśmy zdecydowani na duże zmiany. Ewa z Gdyni

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

W obszernej części dziennej bez trudu mieści się komplet starych mebli oraz - przy wejściu do kuchni - pianino. Kuchnia została nieco powiększona; oprócz ciągu roboczego w kształcie litery L zaplanowałem w niej mały kącik jadalny. W sypialni urządzonej w najmniejszym z pokoi jest łóżko i szafa z przesuwanymi drzwiami. Szafy umieściłem również w przedpokoju i w pokoju dzieci. Ponieważ pokój ten nie jest zbyt duży, idealnym rozwiązaniem będzie wstawienie piętrowego łóżka - wtedy w pomieszczeniu zmieści się również duży blat-biurko i regał na książki. W łazience tuż przy wejściu jest prostokątna wanna (70 x 170 cm) i płytka pralka (40 x 60 cm). Umywalkę (56 cm) i podwieszany sedes proponuję zainstalować na skośnej narożnikowej ściance.

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Po przeniesieniu kuchni i przesunięciu łazienki powstał pokój dla dzieci z osobną częścią do nauki i do spania. Każda z nich ma okno, są więc bardzo dobrze oświetlone. Do pokoju wchodzi się z symbolicznego korytarzyka odgrodzonego od strefy dziennej wąską ścianką z luksferów, przy której stoi fotel. W przestronnym kącie wypoczynkowym mieszczą się wszystkie meble po babci. Pianino proponuję postawić we wnęce przy sypialni rodziców; miejsce na nie zyskamy po przesunięciu drzwi do pokoju. Kuchnia jest teraz otwarta na przedpokój. Pomieszczenia oddziela jedynie podwyższony blat-barek oraz wąska ścianka osłaniająca lodówkę. W łazience - nieznacznie większej niż planowana - wzdłuż jednej ścianki zmieściła się prostokątna wanna (70 x 170 cm), tuż przy wejściu - płytka pralka (45 x 60 cm), a naprzeciwko niej - umywalka (szer. 56 cm) i sedes.

Więcej o: