51,5 m kw. dla 2 osób Połączone dwa pokoje

Po wyprowadzeniu się dzieci postanowiliśmy zrobić remont mieszkania i zmienić nieco jego układ. już nie są nam potrzebne trzy pokoje, dwa z nich Chcielibyśmy więc połączyć, by powiększyć część dzienną. Nie wiemy jednak, gdzie urządzić sypialnię. Czy zmieszczą się w niej szafy? Przyda się nam kąt do pracy. Liczymy na wasze wskazówki. Danuta z Gdańska

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Do części dziennej prowadzi krótki korytarzyk wydzielony skośnymi ściankami. Z niego przez przesuwane drzwi wchodzi się do sypialni. W przedpokoju wygospodarowałam miejsce na garderobę i szafę. Ciąg kuchenny ma kształt litery L. Przy znajdującym się tutaj oknie proponuję urządzić kąt do pracy z małym biurkiem; od blatu oddziela go ścianka z pustaków szklanych. Na granicy pokoju dziennego i kuchni usytuowałam blat-barek. W narożniku pokoju przy oknie jest kąt wypoczynkowy. Najmniejszy pokój, w którym urządziłam Państwa sypialnię, został nieco poszerzony dzięki przesunięciu ścianki oddzielającej go od pokoju dziennego. W sypialni mieści się duże łóżko, szafki nocne i szafa. W łazience jest kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes i pralka (60 x 60 cm).

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

Strefa dzienna powstała po połączeniu największego i najmniejszego pokoju. Na wprost wejścia, w narożniku przy oknie, usytuowałem aneks wypoczynkowy z dwoma kanapami. W drugiej części pomieszczenia, w głębi, znajduje się otwarta kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L. Przy kuchennym oknie zmieścił się kąt jadalny z okrągłym stołem. Pokój przeznaczony na sypialnię został powiększony. Przesunięto też wejście do niego, dzięki czemu przy drzwiach wejściowych do mieszkania zyskano miejsce na szafę. W sypialni oprócz dużego łóżka i szafy zmieścił się wygodny kąt do pracy (w razie potrzeby biurko można przesłaniać parawanem). Łazienka jest w dawnym miejscu; proponuję zamontować w niej przesuwane drzwi. Została wyposażona w prostokątną wannę (70 x 170 cm), dużą umywalkę (szer. 55 cm), sedes i płytką pralkę (48 x 60 cm).

Więcej o: