63,5 m kw. dla 3 osób Jadalnia w części dziennej

W naszym trzypokojowym mieszkaniu planujemy połączyć kuchnię z dużym pokojem i wydzielić kąt jadalny. możemy zrezygnować z oddzielnej toalety, żeby wygospodarować miejsce na szafę. Anna z Krakowa

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

Łukowaty kształt ma również ścianka wydzielająca część wejściową mieszkania. Od strony przedpokoju jest zabudowana szafami zamykanymi składanymi drzwiami. Od strony pokoju umieściłem przy niej regał z płyt kartonowo-gipsowych na książki i sprzęt radiowo-telewizyjny. W głębi pomieszczenia znajduje się część wypoczynkowa z dwoma kanapami. Kuchenna zabudowa została zaplanowana wzdłuż jednej ściany. Ciąg roboczy jest jednak na tyle długi, że mieści się w nim wszystko, co potrzeba. Tylko piekarnik umieściłem w osobnym "słupku". Drzwi do sypialni i do pokoju dziecka (powiększonego o dawną toaletę) są usytuowane skośnie. Ściana między pokojami jest załamana, dzięki czemu powstały wnęki na szafę i komodę. Łazienka ma teraz inny kształt. We wnęce wygospodarowanej kosztem sypialni zaplanowałem kabinę prysznicową (80 x 80 cm). Oprócz niej jest umywalka (szer. 60 cm), sedes i otwierana od góry płytka pralka (33 x 60 cm).

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Ciąg kuchenny ma kształt litery L. Od jadalni oddziela go zaokrąglony barek. Po przeciwnej stronie pomieszczenia zaplanowałam obszerny aneks wypoczynkowy z kanapami i regałami. W pozostałych dwóch pokojach urządziłam pokój dziecka i sypialnię, która została nieznacznie zmniejszona na korzyść łazienki. W przedpokoju, w miejscu dawnej toalety, powstała minigarderoba zamykana składanymi drzwiami. Przebudowana łazienka jest dużo większa i znacznie wygodniejsza. Mieści się w niej prostokątna wanna (70 x 160 cm), sedes, bidet i umywalka (szer. 60 cm). W zamykanej wnęce proponuję urządzić minisuszarnię z płytką pralką (40 x 60 cm).

Więcej o: