68 m kw. dla 3 osób Kuchnia z kątem jadalnym

Nasze nowe mieszkanie jest dopiero w realizacji, możemy więc jeszcze zmienić układ ścian działowych. Prosimy o pomoc w zaaranżowaniu kuchni oraz kącika jadalnego. jeden z małych pokoi zamierzamy przeznaczyć Dla dziecka i chcielibyśmy go nieco powiększyć. natomiast nasza sypialnia nie musi być duża - wystarczy, jeśli oprócz łóżka zmieści się w niej choćby niewielka szafa. potrzebna jest nam też garderoba, możemy za to zrezygnować z osobnej toalety. Ania i Artur z Opoczna

Propozycja 1

Anna Malesińska

Kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L od strony pokoju jest częściowo osłonięta ścianką wydzielającą garderobę, która powstała w miejscu toalety. Do garderoby wchodzi się z przedpokoju przez przesuwane drzwi. Natomiast dawna garderoba została włączona do pokoju dziecka, w którym oprócz dużego biurka i łóżka mieści się spora szafa. Sąsiadującą z nim sypialnię nieco zmniejszyłam i przesunęłam wejście, dzięki czemu w wąskim przedpokoju powstała wygodna wnęka na wieszak. Część dzienna została zmniejszona na korzyść wąskiej łazienki. W rogu pokoju przy oknie znajduje się aneks wypoczynkowy z kanapą, fotelami i regałem na sprzęt radiowo-telewizyjny. Łazienka ma teraz lepsze proporcje. Zaplanowałam w niej narożną wannę (90 x 150 cm), bidet, sedes, umywalkę (szer. 40 cm) oraz pralkę otwieraną od góry (48 x 60 cm).

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Dwa kuchenne ciągi robocze tworzące kształt litery L zaplanowałam w narożniku otwartej części dziennej. Z obu stron ciągi są osłonięte ściankami; tuż obok stoi duży stół i krzesła. W głębi pokoju, za aneksem kuchennym, zaplanowałam kąt wypoczynkowy. Przy drzwiach balkonowych jest mały regał, a przy wejściu do sypialni stoi szafka ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. Sypialnię przeniosłam w miejsce dawnej kuchni i nieco powiększyłam o część pokoju. Większy niż na planie wyjściowym (i dużo widniejszy, bo z dwoma oknami) jest też pokój dziecka. Powstały w nim dwie strefy - z miejscem do nauki i do spania. Łazienka jest wyposażona w wannę (80 x 170 cm), sedes, umywalkę (szer. 58 cm) oraz płytką pralkę (60 x 45 cm). Garderoba pozostała na pierwotnym miejscu.

Więcej o: