76 m kw. dla 3 osób Mała łazienka tylko dla gości

Kupiliśmy z mężem spore mieszkanie. zastanawiamy się, czy zmienić w nim układ ścian. Jeden z pokoi przeznaczyliśmy dla dziecka. nam potrzebna jest sypialnia z dużym łóżkiem i szafami. W części dziennej został wydzielony aneks kuchenny. W jego pobliżu chcielibyśmy umieścić duży stół z krzesłami. Ale przede wszystkim zależy nam na pozostawieniu dwóch łazienek. Jedna z nich ma być dla gości. czy zmieści się w niej mała pralka? prosimy też o radę, gdzie umieścić szafy. Ela i Artur z Krakowa

Propozycja 1

Justyna Burdow-Gołoś

W gościnnej łazience oprócz umywalki (szer. 50 cm), narożnej kabiny prysznicowej (90 x 90 cm) i podwieszanego sedesu znajduje się schowek z pralką (60 x 60 cm) zamykany wahadłowymi drzwiami. Druga łazienka - dla domowników - została powiększona o część sypialni. Zaplanowałam w niej prostokątną wannę (90 x 170 cm), umywalkę (szer. 70 cm), bidet i podwieszany sedes osłonięty ścianką. Sypialnia rodziców po nieznacznym przesunięciu ściany zyskała lepsze proporcje. Mieści się w niej łóżko, komoda i szafy usytuowane wzdłuż ściany. W pokoju dziecka jest łóżko, biurko i szafa. W otwartej strefie dziennej kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L pozostała w zaplanowanym miejscu. Od części wypoczynkowej osłania ją słup z wnękami. W razie potrzeby można w nim zamontować kieszeń na suwane drzwi.

Propozycja 2

Krzysztof Radzanowski

Łazienkę przeznaczoną dla gości wyposażyłem w niezbędne urządzenia: okrągłą kabinę prysznicową (śr. 100 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i sedes. Mieści się tu także pralka (45 x 60 cm), którą ukryłem w wydzielonym ścianką schowku zamykanym łamanymi drzwiami. Natomiast w nieznacznie powiększonej łazience domowników jest wanna (70 x 170 cm), sedes oraz umywalka (szer. 50 cm) zamontowana w blacie. Nieco większa jest też Państwa sypialnia. Oprócz dużego łóżka zaplanowałem w niej szafę na całą ścianę. W sąsiadującym z sypialnią pokoju dziecka po przesunięciu drzwi powstało przy wejściu miejsce na biurko; przy oknie stoi łóżko (te dwa meble można zamienić miejscami). W otwartej części dziennej wydzieliłem dwie strefy, kuchenno-jadalną (z jednym ciągiem roboczym i stołem) oraz wypoczynkową. Przy wejściu do pokoju powstała wnęka na regały. W łukowatej wnęce w przedpokoju jest szafa.

Więcej o: