55,5 m kw. dla 2 osób: pomysł na nietypowy przedpokój

Nasze mieszkanie ma trzy pokoje - to niemało dla dwóch osób. Zastanawiamy się, jak je urządzić. Jeden mniejszy pokój chcemy przeznaczyć na naszą sypialnię, drugi - na pokój gościnny, ewentualnie gabinet. potrzebujemy kilku szaf i szukamy najlepszego miejsca na nie. Nie mamy pomysłu na przedpokój o nietypowym kształcie. jesteśmy skłonni zmniejszyć go na korzyść pokoi. bardzo prosimy o kilka wskazówek. Dorota i Tomek z Poznania

Propozycja 1

Anna Malesińska

Ściana pomiędzy strefą wejściową przedpokoju a sypialnią została tak ukształtowana, by po obu stronach powstały wnęki na szafy. Druga część przedpokoju ma kształt zbliżony do kwadratu; stąd wchodzi się do pozostałych pomieszczeń. W sypialni zaplanowałam kąt do pracy z narożnym blatem-biurkiem. Przy nim można zbudować płytkie regały. Środkowy pokój, nieco zmniejszony, przeznaczyłam na pokój gościnny; mieści się w nim łóżko, szafa i stolik (lub biureczko) z krzesłem. Aneks kuchenny usytuowany w narożniku części dziennej jest całkowicie schowany za ścianą łazienki. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Na jego przedłużeniu, pod ścianą, znajduje się kącik jadalny. W łazience proponuję zainstalować narożną wannę (90 x 150 cm), sedes, umywalkę (szer. 45 cm) i płytką pralkę (48 x 60 cm).

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Przebudowany przedpokój dzieli się na dwie strefy: wejściową, z szafami na wierzchnie ubrania, oraz wewnętrzną, pełniącą funkcję głównie komunikacyjną - tędy przechodzi się do części dziennej. Wejście do niej zostało nieco przesunięte, dzięki czemu aneks kuchenny się powiększył. Jest w nim jeden ciąg roboczy, a na granicy z pokojem dziennym - stół (zasięg aneksu można też zaakcentować inną posadzką i podwieszanym sufitem). Pokój położony najbliżej wejścia do mieszkania przeznaczyłam na gabinet, który może też być pokojem gościnnym. Obok jest zamykana przesuwanymi drzwiami sypialnia z dużą szafą. W łazience zaplanowałam narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), oddzieloną od niej ścianką pralkę (45 x 60 cm), podwieszany sedes i umywalkę (szer. 50 cm). Wnętrze doświetlą luksfery w ścianie.

Więcej o: