59 m kw. dla 3 osób: miejsce na niewielką garderobę

Bardzo nam zależy na niewielkiej choćby garderobie. Czy udałoby się wydzielić ją z przedpokoju nietypowym kształcie? Marzymy o przestronnym i funkcjonalnym mieszkaniu. Zastanawiamy się, czy połączyć kuchnię z pokojem dziennym. W jej pobliżu chcielibyśmy usytuować jadalnię. oprócz pokoju dziennego potrzebna jest nam sypialnia i pokój dla dziecka. czy w sypialni zmieści się kameralny kąt do pracy? Magda z Krakowa

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

W sypialni, tuż przy jednej ze skośnych ścianek garderoby, proponuję usytuować kąt do pracy z blatem-biurkiem o nietypowym kształcie. Sąsiedni pokój, w centrum mieszkania, przeznaczyłam dla dziecka. Narożnik pokoju został ścięty, dzięki czemu do części wypoczynkowej prowadzi wygodne szerokie przejście. Trzeci pokój wraz z kuchnią tworzą otwartą część dzienną. Na granicy obydwu pomieszczeń zaplanowałam aneks jadalny z dużym stołem. Zabudowę kuchenną w kształcie litery L osłania od strony pokoju ścianka z kieszenią na przesuwane drzwi do łazienki. Nieduża łazienka została powiększona o część przedpokoju. Proponuję zainstalować w niej narożną wannę (90 x 150 cm), sedes, wpuszczaną w blat umywalkę (szer. 50 cm) i płytką pralkę (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Układ ścian w drugiej części mieszkania został nieco zmieniony - połączyłam kuchnię z sąsiadującym z nią pokojem, a środkowy pokój nieznacznie zmniejszyłam na korzyść części dziennej. W tym pomieszczeniu zaplanowałam sypialnię z zacisznym miejscem do pracy usytuowanym w narożniku przy wejściu. Strefę kuchenną od wypoczynkowej umownie oddziela duży prostokątny stół z krzesłami ustawiony przy krótkiej ściance tworzącej wnęki w obu pomieszczeniach. We wnęce od strony kuchni mieści się wolno stojąca lodówka, a od strony pokoju - witrynka. W niewielkiej łazience zaplanowałam narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), podwieszany sedes, bidet oraz umywalkę (szer. 55 cm). W rogu przy kabinie stoi płytka pralka (48 x 60 cm).

Więcej o: