69,9 m kw. dla 2 osób: urządzenie przestrzeni dziennej

W naszym trzypokojowym mieszkaniu część dzienna (z otwartą kuchnią) jest bardzo przestronna. Jak ją urządzić, by była wygodna i wyglądała efektownie? Dwa mniejsze pokoje chcemy przeznaczyć na naszą sypialnię oraz na pokój gościnny (często przyjeżdża do nas dorosły już syn). Zastanawiamy się, gdzie zaaranżować kąt do pracy oraz gdzie ustawić szafy. Możemy zrezygnować z osobnej toalety na rzecz małego schowka z pralką. Ewa i Cezary z Pruszkowa

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Kuchenne urządzenia są podłączone do pionu wodno-kanalizacyjnego usytuowanego w ŁAZIENCE . Funkcjonalna zabudowa z kuchenką i zlewozmywakiem ma kształt litery U. Lodówkę oraz dodatkowe szafki - wysokie i bardzo pojemne - umieściłam w jednej z trzech wnęk zbudowanych przy wejściu do KUCHNI (w pozostałych dwóch znajduje się przedpokojowa szafa oraz szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny). Przy KUCHNI zmieścił się wygodny okrągły stół.

CZĘŚĆ WYPOCZYNKOWA jest naprawdę bardzo przestronna. Stoją w niej dwie ustawione prostopadle do siebie kanapy i stolik kawowy. Stąd przez suwane drzwi wchodzi się do pokoju gościnnego z rozkładaną kanapą i zajmującymi całą ścianę regałami na książki. W Państwa SYPIALNI oprócz łóżka i szaf mieści się kąt do pracy (aby nie zakłócać snu śpiącej osobie, można go oddzielać parawanem).

Zgodnie z Państwa życzeniem zlikwidowałam oddzielną toaletę i w jej miejscu urządziłam pomieszczenie gospodarcze z pralką (60 x 60 cm) i licznymi szafkami. W ŁAZIENCE zaplanowałam wannę (160 x 80 cm), narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), sedes podwieszany oraz dużą umywalkę (szer. 70 cm) zainstalowaną na blacie.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Wygodny KĄT DO PRACY zaplanowałem w pokoju gościnnym; dzięki zmniejszeniu tego pomieszczenia zyskałem miejsce na pojemną szafę w PRZEDPOKOJU . W miejscu toalety, tak jak w poprzednim wariancie, powstał niewielki schowek gospodarczy ze standardową pralką (60 x 60 cm) i szafkami.

ŁAZIENKA , nieznacznie powiększona kosztem Państwa SYPIALNI , jest teraz dużo ustawniejsza. Znajduje się w niej asymetryczna wanna narożna (160 x 90 cm), wygodna umywalka (szer. 70 cm) oraz sedes podwieszany.

Więcej o: