83,2 m kw. dla 3 osób: rodzinny wypoczynek w części dziennej

Zależy nam na urządzeniu ładnej i wygodnej części dziennej, która ma być rodzinnym miejscem relaksu z aneksem wypoczynkowym, otwartą kuchnią i koniecznie dużym stołem (na osiem osób!). Potrzebujemy też pokoju dla dziecka i sypialni dla nas (z kątem do pracy). W łazience chcielibyśmy mieć wannę, dwie umywalki oraz - jeśli to tylko możliwe - kabinę prysznicową. Pralkę jesteśmy skłonni przenieść do innego pomieszczenia. Karolina z Warszawy

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Część dzienna powstała w miejscu zaplanowanego tutaj średniego pokoju i ŁAZIENKI . Tworzy ją otwarta KUCHNIA , aneks wypoczynkowy oraz połączony z nimi PRZEDPOKÓJ . Główny ciąg roboczy w KUCHNI jest usytuowany wzdłuż jednej ściany przy mniejszym balkonie. Zabudowę uzupełniają umieszczone naprzeciwko płytkie szafki (przeznaczone np. na zastawę i akcesoria jadalniane) oraz niewielka wyspa, przy której ustawiłam duży wygodny stół - proponuję wybrać rozkładany model.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Sąsiadujący z KUCHNIĄ aneks wypoczynkowy jest wyposażony w narożną kanapę, fotel i stolik kawowy. Szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny stoi obok wyjścia na duży balkon, przy ścianie Państwa SYPIALNI . Pokój ten, podobnie jak POKÓJ DZIECKA i nowa ŁAZIENKA , zostały wydzielone z dawnej części dziennej. Łóżko w Państwa SYPIALNI ustawiłam na środku, przy niskiej ściance-zagłówku; jest też pojemna szafa oraz (pod oknem) kąt do pracy z wygodnym długim blatem pełniącym funkcję biurka. W POKOJU DZIECKA znajduje się łóżko, biureczko, regały i szafki.

Zamykana przesuwanymi drzwiami ŁAZIENKA jest na tyle duża, że mieści się w niej i wanna (180 x 70 cm), i zainstalowana we wnęce przy wejściu kabina prysznicowa (80 x 80 cm). Są też dwie umywalki (każda szer. 55 cm) i sedes. Pralkę (60 x 60 cm) proponuję przenieść do garderoby.

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Aneks wypoczynkowy z narożną kanapą, stolikiem i ciągiem szafek (ewentualnie nowoczesną meblościanką) zajmuje pozostałą część strefy dziennej. Najmniejszy pokój przeznaczyłam dla dziecka, w średnim jest Państwa SYPIALNIA - oprócz łóżka z szafkami nocnymi i pojemnej szafy wnękowej zaplanowałam w nim niewielki, ale wygodny kąt do pracy.

W ŁAZIENCE znajduje się wanna (170 x 70 cm), dwie umywalki (każda szer. 55 cm) i podwieszany sedes. Proponuję zrezygnować z kabiny prysznicowej i zainstalować na wannie parawan. Pralka (60 x 60 cm) stoi w garderobie, tak jak w poprzedniej wersji.

Więcej o: