65,6 m kw., dla 2 osób: niewielka łazienka - jak ją powiększyć?

Czeka nas urządzanie trzypokojowego mieszkania. Nie planujemy zmieniać układu pomieszczeń, ewentualnie bierzemy pod uwagę zmianę ich powierzchni - myślimy np. o powiększeniu łazienki. Kuchnię chcielibyśmy połączyć z pokojem dziennym, a blisko niej ustawić duży stół. Mniejszy pokój przeznaczamy na gabinet z dodatkowym miejscem do spania. Potrzebujemy sporo schowków. Nie mamy (i nie zamierzamy mieć!) telewizora. Kasia i Robert z Włocławka

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

W średnim pokoju znajduje się SYPIALNIA . Jest w niej usytuowane centralnie łóżko (dostępne z dwóch stron) oraz obszerna, zajmująca całą ścianę szafa. Małe wnęki po bokach łóżka można zabudować półkami albo wstawić tam na przykład szafki.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

KUCHNIA jest teraz całkowicie otwarta na pokój dzienny. Pomieszczenia umownie oddziela jedynie wyspa z płytą grzejną; przy jej boku ustawiłam duży stół. Główny ciąg roboczy zaplanowałam wzdłuż dłuższej ściany bez okna. Proponuję umieścić w nim zarówno szafki stojące (ze zlewozmywakiem), jak i wiszące. Przy bocznej ścianie jest dobre miejsce na wysoką zabudowę, w której oprócz szafek znajdują się pozostałe urządzenia AGD: lodówka i piekarnik.

Po drugiej stronie przestronnej części dziennej zaplanowałam aneks wypoczynkowy z dużą, wygodną kanapą, fotelem i stolikiem; są też dwie komódki (ewentualnie regały).

Proponuję zlikwidować osobną toaletę i w jej miejscu urządzić garderobę - pomieszczą się w niej nie tylko ubrania, ale też część domowych sprzętów. Z garderobą sąsiaduje dodatkowy schowek dostępny z PRZEDPOKOJU .

Powiększona ŁAZIENKA została wyposażona w prostokątną wannę (180 x 70 cm), podwieszany sedes, umywalkę (szer. 60 cm) zainstalowaną na blacie; pod nim stoi pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Część dzienna, którą tworzy otwarta KUCHNIA i aneks wypoczynkowy, jest bardzo przestronna. Kuchenna zabudowa składa się z dwóch równoległych ciągów roboczych. W tym wzdłuż ściany umieściłam wszystkie urządzenia: lodówkę, zlewozmywak i kuchenkę; ustawione naprzeciwko szafki tworzą długą wyspę, przy której stoi stół.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W ŁAZIENCE mieści się zarówno wanna (170 x 70 cm), jak i kabina prysznicowa (murowana, z brodzikiem o wymiarach 80 x 80 cm). Jest również umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes i zainstalowana we wnęce standardowa pralka (60 x 60 cm). Pozostawiłam osobną toaletę; przy jej ścianie zaplanowałam sporą szafę wnękową dostępną z PRZEDPOKOJU ; jeszcze większa szafa znajduje się w SYPIALNI .

Zobacz także:

Mała łazienka i miejsce na pralkę

Łazienka z wanną i kabiną

Łazienka z wanną i natryskiem

Więcej o: