52 m kw., dla 2 osób: domowe biuro do pracy z komputerem

Od roku przymierzam się do remontu mieszkania, ale sam nie potrafię przelać na papier swoich wizji. Potrzebne jest mi m.in. miejsce do pracy - sporo czasu spędzam przy komputerze. Gdzie urządzić kącik z biurkiem? Myślę o otwarciu kuchni na pokój, tak by powstała przestronna i funkcjonalna część dzienna. Jak wtedy zaaranżować kuchnię, by całość wyglądała atrakcyjnie? Raczej nie chciałbym zmieniać usytuowania i wielkości łazienki, nie wykluczam jednak całkowicie takiego rozwiązania. Marek z Zielonej Góry

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W GABINECIE oprócz długiego blatu do pracy przy komputerze umieściłam rozkładaną kanapę - dodatkowe miejsce do spania dla gości. Pokój jest zamykany podwójnymi przesuwanymi drzwiami chowanymi w ścianach (suwane drzwi zamykają również ŁAZIENKĘ ). Kosztem tego pomieszczenia wygospodarowałam wnękę na przedpokojową szafę.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Zlikwidowałam część ścian - PRZEDPOKÓJ został połączony zarówno z KUCHNIĄ , jak i z pokojem po drugiej stronie mieszkania. W ten sposób powstała przestronna i widna strefa dzienna; układ skośnych ścian podkreśla oświetlenie zainstalowane w podwieszanym suficie. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. W POKOJU DZIENNYM zaplanowałam dwa aneksy: wypoczynkowy i jadalny.

SYPIALNIA ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Mieści się w niej duże łóżko i niewielka szafa wnękowa; długi blat pod oknem może służyć jako toaletka.

I ŁAZIENKA , i toaleta były bardzo małe, dlatego zdecydowałam się je połączyć. W przebudowanej łazience proponuję zainstalować prostokątną wannę (170 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes oraz płytką pralkę (60 x 48 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Kuchenny ciąg roboczy w kształcie litery U jest zaaranżowany na planie koła. Do jego formy nawiązuje podwyższony barek, dekoracyjny pas płytek na podłodze oraz sufit z oświetleniem podwieszony nad kuchnią i częścią przedpokoju (przy garderobie).

Urządzenia w ciągu roboczym (lodówka, narożny zlewozmywak, kuchenka) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu do pracy. W pobliżu ANEKSU KUCHENNEGO stoi prostokątny stół; za nim znajduje się kąt wypoczynkowy z kanapą i stolikiem, a naprzeciwko nich - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

ŁAZIENKA urządzona w miejscu kuchni jest bardzo przestronna i widna (ma duże okno!). Wyposażyłem ją w asymetryczną wannę narożną (160 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes oraz standardową pralkę (60 x 60 cm).

Zobacz także:

74 m kw. dla 3 osób: wygodna kuchnia w dwóch wariantach

77,2 m kw. dla 2 osób: mieszkanie dla rodziny dwa plus dwa

76,7 m kw. dla 2 osób: gdy przeszkadzają ściany konstrukcyjne

Więcej o: