65,5 m kw., dla 1 osoby: kuchnia otwarta, ale częściowo zasłonięta

Kuchnia w naszym mieszkaniu jest osobnym pomieszczeniem zamykanym drzwiami. Myślę o jej otwarciu na pokój dzienny, ale w taki sposób, by była częściowo przesłonięta, np. fragmentem ścianki. Dużo gotuję, marzy więc mi się kuchnia duża i funkcjonalna, a do tego dobrze wyposażona. W mieszkaniu są trzy pokoje; dwa mniejsze chciałbym przeznaczyć na sypialnię oraz na pokój gościnny. Szukam również dobrego pomysłu na zagospodarowanie łazienki. Piotr z Gniezna

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Ciąg roboczy w KUCHNI ma kształt litery L. Pomiędzy urządzeniami AGD (zlewem, kuchenką/płytą grzejną i lodówką) zaplanowałam długie odcinki blatu do pracy. W wysokiej zabudowie na prawo od wejścia oprócz lodówki można umieścić np. piekarnik i dodatkowe szafki. Z kuchnią sąsiaduje kąt jadalny z prostokątnym stołem - mebel, dosunięty do ściętego narożnika łazienki, stoi skosem.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Większy z dwóch pozostałych pokoi przeznaczyłam na SYPIALNIĘ , w której (w narożniku przy drzwiach) wydzieliłam garderobę. Mniejszy jest pokojem gościnnym. Oprócz łóżka i szafy ubraniowej zaplanowałam w nim biurko oraz regały zajmujące całą ścianę, z powodzeniem może więc również służyć jako gabinet-biblioteka.

ŁAZIENKA jest wyposażona w ustawioną lekkim skosem owalną wannę (155 x 95 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. Dużą pralkę (60 x 60 cm) wstawiłam do wnęki przy pionach wodno-kanalizacyjnych.

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Kąt wypoczynkowy z kanapą i stolikiem usytuowałam w pobliżu wejścia do pokoju dziennego. Od PRZEDPOKOJU oddziela go niewielka wnęka na szafę oraz na płytkie półeczki, przeznaczone np. na książki lub dekoracyjne drobiazgi. Naprzeciwko kanapy, przy ścianie spiżarni, stoi długa szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny, która również pełni funkcję (umownej) przesłony.

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W SYPIALNI zaplanowałam dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi po bokach oraz sporą szafę ubraniową. Nieco mniejsza szafa stoi w pokoju gościnnym/gabinecie, wyposażonym także w łóżko, biurko i regalik.

W ŁAZIENCE mieści się prostokątna wanna (170 x 70 cm), zainstalowana na długim blacie umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz pralka standardowej wielkości (60 x 60 cm).

Zobacz także:

58,6 m kw. dla 3 osób: otwarta kuchnia przesłonięta ścianką

65,8 m kw., dla 3 osób: przedpokój trudny do zaaranżowania

106,3 m kw. dla 3 osób: oddzielna toaleta w dużym mieszkaniu

Więcej o: