71,2 m kw., dla 6 osób: mieszkanie dla rodziny trzypokoleniowej

W mieszkaniu są trzy pokoje, a nas jest sześcioro: rodzice, dwoje dzieci i dziadkowie, dla których chcemy wygospodarować dodatkowy pokój. Nie musi być duży, ważne, by zmieściło się w nim wygodne miejsce do spania. Dzieci powinny mieć oddzielne sypialnie, a my, rodzice, będziemy spać w pokoju dziennym - myślimy o częściowym połączeniu go z kuchnią. Zastanawiamy się, gdzie ustawić stół, szukamy także dobrego miejsca na atrapę kominka. Lidka ze Szczecina

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Miejscem do spania rodziców jest rozkładana kanapa w POKOJU DZIENNYM . Oprócz niej zaplanowałam tu również stolik kawowy, fotel oraz szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny. Przy ścianie wydzielającej POKÓJ DZIECIĘCY umieściłam biokominek, który nie wymaga podłączenia do przewodów kominowych.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Wygodna rozkładana kanapa i szafka RTV znajduje się także w sypialni dziadków. Pokoje dzieci są wyposażone w podobne meble - w każdym z nich stoi łóżko, biurko, regały i szafa ubraniowa. Spora szafa, przeznaczona na okrycia wierzchnie, zmieściła się także w PRZEDPOKOJU , naprzeciw drzwi wejściowych do mieszkania. Oprócz niej jest jeszcze szafeczka na buty.

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Urządzenia AGD (lodówka, zlewozmywak i kuchenka) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu.

W ŁAZIENCE , po powiększeniu dawnej garderoby o fragment przedpokoju, powstała wnęka na kabinę prysznicową (brodzik 80 x 80 cm i drzwi). W pomieszczeniu zaplanowałam także umywalkę (szer. 60 cm), narożny sedes podwieszany i płytką pralkę (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Dla dzieci przeznaczyłem dwa mniejsze pokoje, w obu - oprócz łóżka i biurka - zmieściła się również szafa. POKÓJ DZIENNY jest jednocześnie sypialnią rodziców; rozkładana kanapa stoi w obszernej wnęce wydzielonej ścianką, przy której zaplanowałem szafkę na sprzęt RTV oraz - z drugiej strony - szafę. U szczytu ścianki usytuowałem biokominek. Ciąg roboczy w KUCHNI ma kształt litery L; lodówka wraz z dodatkową szafką stoi we wnęce przy wejściu.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W ŁAZIENCE mieści się prostokątna wanna (170 x 70 cm), dwie umywalki (każda szer. 60 cm) zainstalowane na wspólnym blacie, sedes i wąska pralka otwierana od góry (48 x 60 cm). W tej wersji została zachowana garderoba, ale oprócz niej w tak licznej rodzinie przyda się jeszcze szafa w przedpokoju.

Zobacz także:

72,3 m kw. dla 3 osób: aneks kuchenny, salon i jadalnia w jednym

106,3 m kw. dla 3 osób: oddzielna toaleta w dużym mieszkaniu

65,8 m kw., dla 3 osób: przedpokój trudny do zaaranżowania

Więcej o: