62 m kw., dla 2 osób: otwarta kuchnia - królestwo pani domu

Kupiłam wymarzone mieszkanie, ale nie wiem, jak je zaaranżować. Pierwszy problem to kuchnia. Uwielbiam gotować, musi więc być wygodna, a do tego łatwa do sprzątania. Mieszkam z 16-letnim synem. Pokoje są trzy, możemy więc sobie pozwolić na wspólny pokój dzienny oraz dwie sypialnie. Moim wielkim marzeniem jest garderoba wyłącznie do mojego użytku, z wejściem z sypialni (w niej z kolei przydałby się kąt do pracy). Nie mam pomysłu na łazienkę, ale jedno wiem: musi być w niej wanna! Grażyna z Zielonej Góry

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Funkcjonalna kuchenna zabudowa składa się z dwóch ciągów roboczych: głównego (z niezbędnymi urządzeniami AGD: kuchenką, zlewozmywakiem i lodówką) oraz półwyspu (z dodatkowymi szafkami i blatem do pracy). Przy półwyspie stoi prostokątny stół.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Pozostałą część otwartej strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy. Zaplanowałam w nim dużą kanapę, fotel, stolik i - przy ścianie naprzeciwko - szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Do Pani SYPIALNI wchodzi się z pokoju dziennego przez suwane drzwi. Chociaż pokój został zmniejszony, jest na tyle przestronny, że udało się w nim zrealizować wszystkie Pani życzenia - oprócz łóżka z szafką nocną zmieścił się kąt do pracy oraz garderoba do własnego użytku; z nią sąsiaduje druga, dostępna z PRZEDPOKOJU (obydwie, podobnie jak sypialnia, są zamykane suwanymi drzwiami). W pokoju syna znajduje się łóżko, biurko i szafa ubraniowa.

W ŁAZIENCE zaprojektowałam asymetryczną wannę narożną (150 x 80 cm), sedes i umywalkę (szer. 60 cm) wpuszczoną w długi na całą ścianę blat. Pod blatem mieszczą się niezbędne szafki oraz płytka pralka (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Przeniesienie KUCHNI w inne miejsce sprawiło, że część wypoczynkowo-jadalna jest znacznie przestronniejsza. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. W pobliżu wejścia do POKOJU DZIENNEGO ustawiłem okrągły stół, a w głębi - narożną kanapę i szafkę na sprzęt RTV.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W Pani sypialni (z wejściem z pokoju dziennego, przez suwane drzwi chowane w ścianie) znajduje się duże łóżko i garderoba, a we wnęce przy niej - kąt do pracy. Druga garderoba jest dostępna z przedpokoju. Do pokoju syna wchodzi się teraz bezpośrednio z przedpokoju - zlikwidowałem niewygodny korytarzyk przy drzwiach.

W ŁAZIENCE , zgodnie z Pani życzeniem, jest wanna (150 x 70 cm); oprócz niej zaplanowałem także umywalkę (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz płytką pralkę (48 x 60 cm).

Zobacz także:

77,8 m kw. dla 3 osób: niewielki domowy składzik

68,6 m kw. dla 3 osób: dwie łazienki zamiast jednej

89,6 m kw. dla 4 osób: dobry podział na dwie strefy

Więcej o: