89 m kw., dla 4 osób: kuchnia zamykana przesuwanymi drzwiami

Kuchnia w naszym mieszkaniu została zaprojektowana jako aneks otwarty na pokój dzienny. Myślimy o jej wydzieleniu, przynajmniej częściowym - jak to zrobić? Pokoje mamy cztery i tyle chcemy zachować, bo oprócz wspólnej części dziennej są nam potrzebne dwa pokoje dziecięce (koniecznie z wyjściem na balkon) i sypialnia dla nas. W łazience marzy nam się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. Aby ją powiększyć, jesteśmy skłonni zrezygnować z osobnej toalety. Joanna z Sopotu

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Pod oknem, czyli w najwidniejszym miejscu, proponuję zainstalować zlewozmywak, a na środku dłuższego odcinka - kuchenkę. Przy jednej z krótszych ścian zaplanowałam wysoką zabudowę, w której oprócz pojemnych schowków znajduje się lodówka.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

W POKOJU DZIENNYm , w bliskim sąsiedztwie kuchni, ustawiłam duży prostokątny stół, przy którym swobodnie zmieści się co najmniej pięć osób. Narożnik w pobliżu wejścia do pokoju zajmuje wygodna kanapa ze stolikiem; naprzeciwko umieściłam szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.

W Państwa SYPIALNI mieści się dostępne z dwóch stron duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach, toaletka oraz szafy zajmujące całą ścianę. POKOJE DZIECIĘCE , zgodnie z Państwa życzeniem, mają wyjście na balkon.

Zlikwidowałam osobną toaletę, dzięki czemu można było powiększyć i łazienkę, i garderobę (teraz wchodzi się do niej z przedpokoju). W ŁAZIENCE zaplanowałam asymetryczną wannę narożną (160 x 90 cm), kabinę prysznicową (80 x 70 cm), dwie umywalki (szer. 55 cm) oraz podwieszany sedes. Płytką pralkę (60 x 48 cm) ukryłam w schowku zamykanym składanymi drzwiami.

Rozwiązanie 2

Tomasz Wieczorek

Ściana wydzielająca aneks kuchenny i jadalny od strony części dziennej to ściana nośna; aby zrobić w niej przejścia, trzeba zastosować podciąg, czyli belkę konstrukcyjną podpierającą strop (uwaga: taką zmianę należy skonsultować z konstruktorem!). Pokoje dzieci znajdują się obok siebie; jeden z nich powstał z części POKOJU DZIENNEGO .

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

Zlikwidowałem osobne w.c. i garderobę. Miejsca do przechowywania jest jednak sporo: szafy w sypialni rodziców, szafy i pawlacze w pokojach dzieci oraz schowek w przedpokoju. W powiększonej ŁAZIENCE mieści się wanna (180 x 80 cm), kabina (90 x 80 cm), sedes oraz bidet, a we wnęce - umywalka (szer. 45 cm) i ukryta pod blatem pralka (60 x 60 cm).

Zobacz także:

68.8 m kw. dla 4 osób: dodatkowa łazienka zamiast garderoby

92,3 m kw. dla 4 osób: spokojne miejsce do pracy

89,6 m kw. dla 4 osób: dobry podział na dwie strefy

Więcej o: