Wnętrza: skandynawskie mieszkanie pełne stylowych dodatków

To skandynawskie mieszkanie jest jak triumf światła nad ciemnością. Mimo niezbyt korzystnego położenia i mało ciekawego widoku za oknem, wnętrza są przyjemnie ciepłe i niezwykle przytulne.

Piękne mieszkanie, w którym skandynawska elegancja harmonijnie łączy się z nowoczesnym stylem życia. Przez olbrzymie okna wpada do środka wystarczająco dużo światła, a wszechobecna biel optycznie powiększa i dodatkowo rozjaśnia wnętrze.

Skandynawskie salony [PRZEGLĄD] >>

Miedziane, cynkowane i złote dodatki ocieplają aranżację, podobnie jak wiele źródeł sztucznego światła. Przytulna atmosfera to także zasługa zastosowania delikatnych i naturalnych tkanin. Uwagę przykuwają również eleganckie i gustownie dobrane przedmioty oraz dzieła sztuki na ścianach.

Ten skandynawski projekt o łącznej powierzchni 85 metrów kwadratowych ma idealny układ, by pomieścić powiększającą się rodzinę.

10 zasad skandynawskiego stylu >>

Skandynawskie mieszkanie pełne stylowych dodatków - prezentacja wnętrz

Część wypoczynkowa. Kanapy obite naturalnym lnem, czarno-białe poduszki i miedziane dodatki. Okna zostały w dolnej części zasłonięte specjalnymi naklejkami, by przechodnie z ulicy nie mogli zajrzeć do środka.

Fot. fastighetsbyran.se

Miedziane dodatki ocieplają wnętrze.

Fot. fastighetsbyran.se

Kuchnia to królestwo bieli. Zabudowa meblowa w kształcie litery U ma nie tylko białe szafki, ale również biały blat - kolor ten powtórzono na ścianach. Dla kontrastu wprowadzono do aranżacji AGD akcenty czerni i polerowanego metalu pod postacią AGD (dużego i małego), podwieszanego zlewozmywaka oraz baterii. Największą ozdobą kuchni jest okap przypominający elegancką, zdobioną kryształkami lampę wiszącą.

Fot. fastighetsbyran.se

Sypialnia. Lampy w metalowych oprawach to charakterystyczny element stylu skandynawskiego. Tutaj klosz lampy wiszącej jest dodatkową ozdobą wnętrza - przypomina klatkę dla ptaków. Miękki, pikowany zagłówek łóżka w brązowym kolorze przełamuje biel.

Fot. fastighetsbyran.se

Widok na jadalnię. Metalowe krzesła nadają jej nieco surowego, niemal fabrycznego charakteru. Czarny stół i czarno-szary dywan wspólnie tworzą mocny akcent kolorystyczny - jadalnia wygląda dzięki temu na specjalnie wydzieloną strefę.

Fot. fastighetsbyran.se

Zabudowa w kuchni została zaprojektowana w taki sposób, by udało się od strony salonu wygospodarować miejsce, przy którym będą mogły usiąść 2-3 osoby.

Fot. fastighetsbyran.se

Pokój niemowlęcia nawiązuje stylem do aranżacji pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Mimo swojego przeznaczenia jest wolny od cukierkowych dekoracji. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie ubranek na wieszakach tuż pod ręką zamiast chowania ich w szafie. Dziecko jest przebierane wielokrotnie w ciągu dnia, więc ułatwiony dostęp do ubranek usprawnia całe proces.

Fot. fastighetsbyran.se

W łazience również dominuje biel w tym kolorze utrzymane są ściany i zabudowa meblowa. Punktowe oświetlenie w suficie podwieszanym delikatnie odbija się w polerowanych płytkach ściennych. Duże lustro to tafla przyklejona pomiędzy płytkami - odbija się w nim całe wnętrze dając tym samym złudzenie większej przestrzeni.

Fot. fastighetsbyran.se

Przed wejściem do mieszkania właściciele urządzili miłe miejsce do relaksu na świeżym powietrzu. W takim otoczeniu przyjemnie odpoczywa się nawet pomimo niskiej temperatury i padającego śniegu.

Fot. fastighetsbyran.se

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.