Wnętrza: industrialny apartament kawalera w Tajwanie

Mieszkanie ma 92 metry kwadratowe i mimo zastosowania surowych materiałów emanuje przyjemną atmosferą. Pomysł na wnętrze zrealizowało House Design Studio.

Miasto Kaohsiung w Tajwanie. Mieszka tu kawaler, który uwielbia podróżować. 30-letni inżynier chciał,  by jego mieszkanie miało charakter industrialny, ale w połączeniu z dodatkami, które pozwolą mu odpocząć po pracowitym dniu.

"Nasz klient, zanim trafił do nas, sprawdził wiele pracowni. Chciał, by w jego mieszkaniu wykorzystano naturalny cement. Podczas urządzania wnętrza, musiał trzymać rodziców z dala od projektu, bo zazwyczaj starsze pokolenie uznaje takie rozwiązanie za niedokończony remont." - mówią projektanci z House Desing Studio.

Projekt zawiera mnóstwo oryginalnych elementów: walizka została wykorzystana jako szuflada, a metalowy mini-bar wygląda na typowo restauracyjny. Regał został zbudowany ze stalowych prętów, by uniknąć wrażenia ciężkości mebla.

Projektanci po mistrzowsku połączyli różne materiały i tekstury. Tu nie ma miejsca na bałagan: każdy przedmiot ma swoje miejsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.