Mieszkanie dla aktywnej kobiety

Oto 38 m2 na Białołęce w Warszawie. Przytulne mieszkanie dynamicznej kobiety. Nowoczesne i bardzo wygodne.

Właścicielka tego mieszkania jest osobą aktywną, która większość czasu spędza poza domem. A jak już do niego dotrze po długim i męczącym dniu oczekuje domowego ciepła. Projekt wnętrz opierał się przede wszystkim na rozwiązaniach funkcjonalnych - jak na małym metrażu pomieścić wszystkie potrzeby i marzenia właścicielki.

Wykorzystanie przestrzeni

By najlepiej wykorzystać przestrzeń, ściana dzieląca dwa pokoje została asymetrycznie przebudowana. Od strony salonu pojawiły się ozdobne wnęki, a od strony sypialni zyskano miejsce na kącik do pracy. Projektanci zmienili też układ łazienki, dzięki czemu uzyskano więcej miejsca do przechowywania.

Biel kolorem przewodnim

W całym mieszkaniu króluje odbijająca światło i optycznie powiększająca biel. Biała jest zabudowa kuchenna, szafa w sypialni, wnęka dzieląca salon od sypialni i pozostałe meble. Jest świetnym tłem dla bardziej intensywnych dodatków - czarnych lamp i biało-czarnego dywanu (bardzo ciekawie wygląda powielenie deseniu z dywanu w postaci naklejek na ścianie).

Sypialnia z mottem

W sypialni bieli towarzyszy fiolet - dostojny kolor, mający uspokajające właściwości. Filetową ścianę nad zagłówkiem zdobi cytat - to modny dziś sposób dekoracji wnętrz.

Autorami projektu jest 370studio.com.

Więcej o: