Białe wnętrza i dodatki w różnych stylach

Jak wyglądają mieszkania osób związanych z branżą wnętrzarską? Czy są pełne designerskich mebli i modnych dodatków, czy wręcz przeciwnie - puste i wolne od tego, czym właściciele zajmują się na co dzień? Sprawdzimy to na przykładzie mieszkania Odette Simons, dyrektor stylu holenderskiego Westwing. Białe wnętrza stały się schronieniem dla mebli w różnych stylach - jakich?

Dom, w którym mieszka Odette, pełen jest ciepłych wspomnień z dzieciństwa, które dają właścicielce wiele radości. Wraz z rodziną osiedliła się w Hadze 20 lat wcześniej i od razu poczuła, że to dla niej idealne miejsce. Mieszkanie, które niedawno urządziła wraz ze swoim chłopakiem, jest oazą spokoju, do której zawsze chętnie wraca.

Wnętrza pełne światła - to Odette lubi w swoim domu najbardziej. Taki efekt jest zasługą dużych okien i wszechobecnej bieli - nie tylko na ścianach, ale również na podłodze. Przestrzeń kojarząca się z brakiem ograniczeń sprzyja wypoczynkowi.

Na neutralnym, białym tle znalazło się wiele akcentów kolorystycznych w postaci mebli i dodatków. W większości są to naturalne barwy z przewagą brązów i szarości, ale znalazło się również miejsce na bardziej wyraziste akcenty. Jaki styl dominuje w aranżacji? Tego nie da się jednoznacznie określić. Są tu elementy rodem ze Skandynawii, ale również charakterystyczne dla wnętrz industrialnych, klasycznych i nowoczesnych. Odette uwielbia też styl lat 50. i 60. oraz naturalne materiały: drewno, wiklinę, len, bawełnę, wełnę - ale też stal i szkło. Jej dom to zbiór różnych inspiracji. Jak sama twierdzi - każdy przedmiot mógłby opowiedzieć swoją historię.

Tym, co wyróżnia ten dom spośród innych jest odwrócony układ funkcji. Sypialnia znajduje się na parterze, a część dzienna na piętrze. Dlaczego tak, a nie inaczej? Z okien na górze rozciąga się piękny widok na morze, którym domownicy mogą się stale cieszyć. Ponadto poza tarasem przylegającym do salonu jest jeszcze drugi, na dachu, więc tym bardziej warto było przenieść sypialnię piętro niżej.

Co Odette uważa za najważniejsze w aranżowaniu wnętrz? Stworzenie dobrego, przyjaznego nastroju, który będzie sprzyjał wypoczynkowi - oraz otwartość na zmiany. Domu nie urządzamy raz na zawsze, po jakimś czasie pojawia się potrzeba, aby coś poprawić, odświeżyć. Połączenie różnych stylów pod jednym dachem daje wolność wyboru przy zakupie kolejnych mebli i dodatków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.