Mieszkanie pełne kwiatów. Klasyczny motyw dekoracyjny w nowoczesnym wydaniu

To gdańskie mieszkanie zostało urządzone w zgodzie z obowiązującymi obecnie trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziemy w nim zatem kwiatowe wzory w rozmiarze XXL, brudny róż i heksagonalne płytki w łazience.

Zastosowanie motywu kwiatowego we wnętrzach jest wyzwaniem - szczególnie, jeśli celem nie jest stworzenie aranżacji w stylu romantycznym. Jak zatem wykorzystać ten wzór, a przy okazji urządzić nowoczesne mieszkanie, które spodoba się nie tylko kobietom?

Architekci, którzy podjęli się opracowania projektu, postawili na fototapetę z przeskalowanymi kwiatami na ciemnym tle. Umieścili ją na dwóch ścianach - w salonie i w przedpokoju, gdzie poza funkcją dekoracyjną fototapeta dodatkowo ukrywa drzwi do sypialni. Przy okazji warto zwrócić uwagę na listwy przypodłogowe w mieszkaniu - czarne przy ścianach z tapetą, przy pozostałych - białe.

Czy w niewielkim, bo 40-metrowym mieszkaniu można sobie pozwolić na ciemne kolory? W tym konkretnym przypadku tak - przez okna wpada do środka dużo naturalnego światła, więc wnętrza są jasne, a dla przeciwwagi do ciemnego tła  fototapety naprzeciwległa ściana oraz meble w salonie i kuchni są utrzymane w jasnych barwach. Mieszkanie wydaje się większe również dzięki temu, że strefa dzienna wolna jest od podziałów - przedpokój, salon i aneks kuchenny tworzą jedną, spójną stylistycznie przestrzeń.

Niemal wszyscy marzymy o tym, by mieć w kuchni wyspę, prawda? Przeważnie stanowi ona umowną granicę między miejscem wypoczynkowym w salonie, a roboczym w aneksie kuchennym. Tak jest również w tym mieszkaniu. Wyspa została zaprojektowana w nietypowy sposób, to w zasadzie połączenie wyspy ze stołem jadalnianym, przy którym od strony salonu znalazły się hokery.

W kuchni czarny zlewozmywak "znika" na tle blatu roboczego w tym samym kolorze. Sprzęty AGD zostały ukryte w szafkach, by nie przyciągać niepotrzebnie wzroku - a same szafki, dzięki frontom przypominającym ściany w salonie wykończone sztukaterią, również są ledwo zauważalne. Elegancji kuchni dodają wielkoformatowe płytki ścienne imitujące marmur.

Brudny róż pojawia się w mieszkaniu nie tylko w salonie - dodatki w tym kolorze znajdziemy również w sypialni - w postaci zasłon, pościeli oraz miękkich paneli na ścianie za łóżkiem. W łazience mamy z kolei dwa wyraźne barwne akcenty - szafkę podumywalkową oraz drzwi do zabudowy wnękowej.

Dodatki wykorzystane w tym projekcie pochodzą ze sklepów: H&M Home, Zara Home oraz home&you. W całym mieszkaniu znajdują się także złote akcenty w postaci gałek i uchwytów znanej skandynawskiej marki Superfront.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.