Przytulne mieszkanie w Paryżu

Lato. Kierunek - Paryż. Choć naszej gospodyni zapewne nie ma w domu (wyruszyła w jedną ze swych dalekich podróży), zajrzyjmy do jej niezwykłego apartamentu. Francuska klasyka miesza się w nim z niewymuszonym luzem. Kwintesencja francuskiego uroku.

Mieszkanie w Paryżu - klasyczna kamienica

W samym sercu historycznej paryskiej dzielnicy Saint-Germain-des-Prés bezsprzecznie króluje styl klasyczny. W eleganckich kamienicach kryją się poważne i dystyngowane mieszkania ze zdobionymi kominkami i stiukowymi sufitami. Jednak apartament, w którym wraz z rodziną mieszka stylistka Colombe Campana, jest urządzony zupełnie inaczej – wśród sztukaterii rozgościł się tu duch francuskiej bohemy. Razem z gospodynią zapraszamy do królestwa wzorów, kwiatów i unikatowych tkanin.

Bardzo lubię przytulne wnętrza. Aby uzyskać ten efekt w swoim domu, wykorzystuję różnorodne kolory i materiały

- opowiada 35-letnia paryżanka.

Mieszkanie w Paryżu - oryginalne rozwiązania

Colombe nie boi się odważnych połączeń. Zestawia ze sobą nie tylko oryginalne wzory i bogato zdobione tekstylia, ale też swobodnie łączy pozornie odległe od siebie style.
Zbiera pamiątki z całego świata. Jej mieszkanie udowadnia, że meksykańskie poduszki i rosyjskie matrioszki mogą idealnie pasować i do siebie, i do designerskich mebli. 

Kocham sztukę i rękodzieło, dlatego kiedy podróżuję, z każdego wyjazdu staram się przywieźć do domu lokalne skarby

– zdradza nam stylistka.

Swoją kolekcję Colombe eksponuje w salonie. Wyszukane drobiazgi zdobią blaty komód, szafek i piękny kominek w stylu belle époque. Nic dziwnego, że to ulubione miejsce domowników: przytulna oaza dla dzieci, miejsce nieśpiesznych pogawędek dla dorosłych.

Więcej o: