Aranżacja w stylu vintage

Moda na vintage to jeden z gorących trendów ostatnich lat oraz hołd złożony polskiemu wzornictwu z przełomu lat 50. i 60. minionego wieku. Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, prowadzące blog "Pani to Potrafi", postanowiły poddać metamorfozie w duchu vintage mieszkanie na Saskiej Kępie.

Cicha uliczka i wysokie, stare drzewa, na które z okien rozciąga się piękny widok - otoczenie domu na warszawskiej Saskiej Kępie urzeka. Znajduje się tam niewielkie mieszkanie, któremu zdecydowanie brakowało "tego czegoś". Jedynym ciekawym akcentem była odsłonięta ceglana ściana w jednym z pomieszczeń - charakterystyczna dla przedwojennej willi. Blogerki Anna Drozd i Beata Łańcuchowska postanowiły tchnąć nowego ducha w te wiekowe wnętrza. Nam uchyliły rąbka tajemnicy w postaci zdjęć salonu z miejscem do spania.

Aranżacja w stylu vintage - od czego zacząć?

Metamorfoza rozpoczęła się od podłogi - zniszczony parkiet postanowiono zakryć. Wybór padł na winyl Quick-Step Dąb piknikowy ochra. Panele te doskonale odwzorowują wygląd naturalnego materiału - ich powierzchnia jest chropowata, a pod palcami wyczuwa się rysunek słojów. Winyl jest ciepły w dotyku oraz wodoodporny, dzięki czemu można go często czyścić na mokro. Jest też "cichy"- chodząc po nim na obcasach nie usłyszymy charakterystycznego stukania.

Aranżacja w stylu vintage - kultowe meble

Aranżację tworzą meble uważane dzisiaj za klasyki. Stworzone w czasach PRL w niczym nie ustępowały ówczesnym światowym trendom wzorniczym. Dzisiaj dumnie wracają do naszych mieszkań, gdzie najczęściej stanowią główną ozdobę wnętrz. Poddane renowacji, z wymienioną tapicerką, znów cieszą oczy - jak w czasach swojej świetności. Blogerkom udało się znaleźć tkaniny obiciowe, które wzorami i kolorami nawiązują do okresu, w którym powstały meble.

Aranżacja w stylu vintage z domieszką eko

Styl eko to obok vintage jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. W tej aranżacji znajdziemy odwołania do niego w postaci kolorów i dodatków. Pomieszano różne odcienie zieleni - od jasnej do ciemnej butelkowej - na ścianach i dekoracyjnych tekstyliach. Ponadto we wnętrzu znalazły się żywe rośliny i grafiki z roślinnymi wzorami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA